31 maja 2019 r. Zespół Edukacyjny nr 8 w Zielonej Górze wraz z Radą Rodziców oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy był organizatorem Festynu Rodzinnego.

Dla najmłodszych uczestników imprezy Biblioteka zorganizowała zajęcia plastyczne pod hasłem: "Moja przygoda z Elmerem". Na dzieci czekały kolorowanki oraz zadania związane z książkową postacią Słonia Elmera.

festyn zawada 19 elmer
festyn zawada 19 elmer 2

W ramach współpracy Biblioteki Publicznej, Filia w Nowym Kisielinie oraz Przedszkola Miejskiego nr 41 z Zespołu Edukacyjnego nr 7, 30 maja 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Nowym Kisielinie odbyło się spotkanie literacko - plastyczne popularyzujące twórczość Wandy Chotomskiej - "Chotomania".

Przedszkolaki z grupy "Motylki" oraz parę "Biedronek" zaprezentowały krótką inscenizację utworu poetki "Straszne żaby" oraz już indywidualnie dały popis recytatorski wybranych przez siebie wierszy Chotomskiej. Poznały również najważniejsze fakty z życia autorki i jej twórczości, a w zakończeniu spotkania wykonały ilustracje do wiersza "Bańkowice Mydlane".

chotomska1
chotomska2
chotomska3
chotomska4
chotomsk5
chotomska6
chotomska7
chotomska8
chotomska9

05 czerwca 2019 r. kolejni goście odwiedzili Bibliotekę w Raculi. Tym razem lekcja biblioteczna została zorganizowana dla klasy 1 z Zespołu Edukacyjnego nr 4
w Zielonej Górze. Dzieci miały okazję zobaczyć bibliotekę oraz zapoznać się z pracą bibliotekarza.

Uczniowie wysłuchali również historię "Tajemnica biblioteki", której autorem jest Martin Widmark.

Dziękujemy klasie 1 oraz wychowawczyni Pani Marcie Błaszczyk za spotkanie!

IMG_20190605_115447
Previous Next Play Pause
1