2 grudnia br. w Świetlicy w Zawadzie przy Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze, odbyła się projekcja filmu dokumentalnego "Kresy". Opowiada on historię ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.


Kolejna projekcja filmu będzie miała miejsce w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze, Filia w Starym Kisielinie (Pałac) 20.01.2019 r. o godzinie 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

 


 

 

Fotorelacja z warsztatów plastycznych, które odbyły się w Bibliotece Publicznej
w Zielonej Górze w Filii w Łężycy.

 

 

 

Więcej…

 

Dnia 09.11.2018 r. do Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze Filia w Starym Kisielinie zawitała grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 41 w Nowym Kisielinie. Spotkaliśmy się w nowo otwartej bibliotece, aby świętować 100-lecie Niepodległości Polski.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez bibliotekę "Nasza Niepodległa Polska w kolorze biało - czerwonym". Dzieci wspólnie układały mapę Polski, zaznaczały dawną i obecną stolicę oraz większe miasta Polski. Ponadto, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o Polsce, odśpiewały hymn Polski. W czasie zajęć powstały indywidualne, niepowtarzalne i piękne kotyliony oraz flagi Polski. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało od bibliotekarza zeszyt kreatywny - "Polska symbole dla najmłodszych" oraz pamiątkowy dyplom dla "Małej Polki"
i "Małego Polaka". 

20 października 2018 roku nastąpiło otwarcie nowej siedziby Biblioteki
Publicznej w Zielonej Górze, Filii w Starym Kisielinie. Biblioteka została przeniesiona do Pałacu w Starym Kisielinie, przy ulicy Pionierów Lubuskich 53 (obecnie Pałac jest Filią Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Zielonej Górze). W Pałacu znajduje się m.in. biblioteka, czytelnia, sala komputerowa. W otoczeniu Pałacu znajduje się piękny park, z licznymi alejkami oraz krzewami, które dodają uroku całemu otoczeniu.

 

NOWOŚCI BIBLIOTEKI W STARYM KISIELINIE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ
W ZABYTKOWEJ WNĘCE

 

KĄCIK DLA DZIECI Z LITERATURĄ DZIECIĘCĄ

 

SALA KOMPUTEROWA

 

 

GŁÓWNE WEJŚCIE DO PAŁACU

Więcej artykułów…