Inspiracją do kolejnego spotkania przedszkolaków w bibliotece w Zawadzie była książka autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak  „Basia i biblioteka”. Dzieci wcieliły się w rolę autorów i ilustratorów samodzielnie wykonując własne książki.

 

 

Więcej…

 

 

Fotorelacja z warsztatów plastycznych dla Babci i Dziadka w Bibliotece w Łężycy

 

 

 

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w Punkcie Bibliotecznym  w Janach

W dniu 19 stycznia br. w Punkcie Bibliotecznym w Janach  już po raz 21. odbyło się spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Jak zawsze, dopisała nie tylko frekwencja naszych zaproszonych gości ale również radosna atmosfera. Nie zabrakło dla nikogo upominków, pysznego poczęstunku oraz ciepłej rodzinnej atmosfery. Odbyła się też loteria fantowa, do której upominki ufundowały panie Sylwia Brońska i Jadwiga Oziemkowska.

Życzymy wszystkim babciom i dziadkom dużo zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności.

Do zobaczenia za rok!!!

 

 

 

Więcej…

 

Dnia 20.01.2019 r. Filia Biblioteki Publicznej w Starym Kisielinie wraz z Filią Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zorganizowała pokaz fabularyzowanego dokumentu " Kresy". Obok historii i świadectw ludzi, którzy zdecydowali się opowiadać o niełatwej, pełnej dramatów i bolesnych wspomnień przeszłości nie da się przejść obojętnie. " Kresy " to film , który upamiętnia tragedię ludzi oddzielonych od korzeni, upokorzonych i zmuszonych do opuszczenia swoich domów i podróży na Ziemie Odzyskane
w urągających ludzkiej godności warunkach. Ten film jest hołdem dla nich i ich bliskich.

 

 


Więcej artykułów…