Filia biblioteczna w Raculi 7 czerwca miała przyjemność gościć Panią Roksanę Jędrzejewską –Wróbel. Autorką ponad 20 książek dla dzieci, która jest polonistką,  mieszka w Gdańsku, uwielbia morze, podróże i taniec. Lubi rozmawiać z ludźmi i opowiadać historie, o czym mogliśmy przekonać się podczas spotkania.

Pisarka przybyła na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami w ramach spotkań klubu DKK. W spotkaniu uczestniczyły grupy 5- i 6-latków z Przedszkola w Raculi. Pisarka zapoznała dzieci ze swoją twórczością i przeczytała fragmenty pamiętnika bohaterki swojej książki „ Florka – z pamiętnika ryjówki”. Przeczytana lektura zachęciła dzieci do dyskusji na temat jej treści. Dowiedziały się, co to jest pamiętnik i jak można go samemu stworzyć np. na „Dzień Ojca” i sprawić mu tym samym ogromną przyjemność.  Najbardziej podobała się jednak śliczna maskotka – tytułowa Florka, którą pisarka cały czas trzymała w dłoni. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się skąd pisarka czerpała pomysły na tę właśnie książkę. Poznali także cały proces powstawania książki, począwszy od pomysłu, który rodzi się w głowie pisarza, aż do jej wydania i możliwości kupienia w księgarni lub wypożyczenia w bibliotece. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchali historii autorstwa pani Roksany i zadawali mnóstwo pytań. Na spotkaniu dzieci miały możliwość zakupu książek autorstwa Pani Jędrzejewskiej - Wróbel i otrzymania autografu na folderze poświęconym pisarce, a  przygotowanym przez bibliotekarkę. Spotkanie z Panią Roksaną Jędrzejewską – Wróbel było kolejnym spotkaniem zorganizowanym przez naszą bibliotekę i na pewno może zostać zaliczone do bardzo udanych i cennych. Dziękujemy za to niezwykłe spotkanie!

Polecamy książki autorstwa naszego gościa, które są dostępne w naszych filiach: „Królewna”, „Gębolud”, „Kamienica”, „Florka. Z pamiętnika ryjówki”, „Florka. Listy do babci”, „Florka. Listy do Józefiny”, „Maleńkie królestwo królewny Aurelki”, „Siedmiu Wspaniałych i sześć innych nie całkiem nieznanych historii”, , „Bzyk Brzęk”, „Sznurkowa historia”, „O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku”.

Fot.1 Nasz gość ogląda  biblioteczny kącik dla najmłodszych

Fot. 2 Roksana Jędrzejewska- Wróbel przedstawia "Florkę" - bohaterkę swoich  trzech książek

Fot. 3 Prezentacja twórczości- pamiętnika ryjówki Florki

Fot. 4  Pani Roksana czyta  listy  Florki do przyjaciółki Józefiny