SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE W ZAWADZIE

W dniu 2 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Zawadzie zorganizowała spotkanie autorskie dla dzieci z klasy drugiej i trzeciej Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Zaproszonym gościem była pani Barbara Stenka autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży (m.in. „Oj,Hela!”, ”Hela i zajęcia pozaszkolne”, ”Masło przygodowe”, „Akcja chłopaki”, „Piosenki Stenki”) oraz scenariuszy teatralnych i kabaretowych. Na początku spotkania pisarka opowiadała dzieciom o tym jak rozpoczęła się jej przygoda z książką, o swoich zainteresowaniach i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Autorka czytała z pomocą uczniów fragmenty swoich książek i wierszy, była także ruchoma wystawa ilustracji do książki „Masło przygodowe”. Niejednokrotnie zgromadzeni na spotkaniu uczniowie wybuchali śmiechem – słuchając o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Podczas spotkania pani Barbara wykazała się ogromną cierpliwością i chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieciaki, a było ich naprawdę wiele. Można było także zakupić książki i otrzymać autograf z dedykacją, co wytrwalsi zdobyli nawet po kilka (dla mamy, siostry, kuzyna …) Nie lada wydarzeniem była obecność podczas spotkania panów z  kamerą telewizyjną i to najprawdziwszą! (krótką relację można było obejrzeć w TVP Gorzów Wlkp.).

Na zakończenie spotkania autorka otrzymała od uczniów zbiór własnoręcznie wykonanych ilustracji do popularnej książki swojego autorstwa „Oj, Hela!”.

Spotkanie autorskie było realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu „Z książką na walizkach”, którego celem jest  popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży z małych miejscowości.