Kolejny raz przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w Raculi. Drugie spotkanie z poezją Juliana Tuwima miało miejsce 3 grudnia. Tym razem motywem przewodnim stała się komunikacja miejska, czyli pociąg. Słynny utwór Juliana Tuwima „Lokomotywa” , który został odczytany przez bibliotekarkę stał się doskonałym narzędziem do pracy plastycznej. Dzieci otrzymały szablon lokomotywy parowej wraz z dziesięcioma wagonikami, który zapełniały się kolejno ”bagażem”: krowami., końmi, słoniami, kuframi, żyrafami, stołami, szafami oraz fortepianami, czyli obrazkami z przedmiotami i zwierzętami, które ciągnęła słynna lokomotywa pana Tuwima.

Zabawa była zdaje się znakomita, bo wspólnie grupa stworzyła tuwimowski pociąg, który zabrała ze sobą do przedszkola. Każdy mógł się poczuć choćby na chwilę zawiadowcą stacji mając na głowie autentyczną czapkę kolejarza i lizak, dający znak do odjazdu. Warto wspomnieć, że wśród najmłodszych było spora gromadka, która znała na pamięć utwór Juliana Tuwima i pięknie go recytowała razem z bibliotekarką. Zachęcamy do czytania najmłodszym pociechom, bo naprawdę to lubią!

fot. 1-2 Mali goście w bibliotece podczas tworzenia lokomotywy

fot. 2 Uczestnicy spotkania prezentują swoje dzieło- efekt uważnego słuchania