Co robić, gdy mamy wolną chwilę w ciągu dnia? My polecamy sięgnąć po książkę! Czytanie ma wiele zalet. Nie tylko pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, ale także relaksuje i przenosi nas w inny czas, w inną historię.
Przygotowaliśmy kilka propozycji po jakie ksiażki warto sięgnąć.

POKREWNE DUSZE - LESLEY LOKKO

Kemi i Jen - dwie przyjaciółki, najlepsze siostry. Tak różne, a jednak wiąże je wyjątkowa więź. Są dla siebie oparciem, nadzieją i darzą się wspaniałą siostrzaną miłością. Czy jeden błąd jest w stanie zepsuć łączącą je dotychczasową relację? Jak to wpłynie na dalsze losy kobiet? I gdzie w tym wszystkim jest szczęście?

Lesley Lokko wprowadza czytelnika w świat mało znany - do południowej Afryki, gdzie można zapoznać się
z innym klimatem, innym światem, który jest dla nas zupełnie odmienny i mało odkryty. To właśnie książki sprawiają, że odkrywamy i poznajemy wspaniałe światy i przenosimy się w inny czas i miejsce. I na kartach książki przeżywamy niezwykłe podróże wraz z bohaterami.

"Pokrewne dusze" to książka z wątkami politycznymi, jak i społeczno-kulturowymi. W historię Kemi i Jen zostały wplecione wydarzenia społeczno-polityczne, które były podstawą całej opowieści.

SPRZEDAWCA MARZEŃ Tom 1
PODRÓŻ TYSIĄCA MIL Tom 2
PIEŚŃ SERCA Tom 3
RICHARD PAUL EVANS

Poruszająca i pełna nadziei seria ulubieńca polskich czytelniczek.

Historia Charlesa Jamesa, który w dzieciństwie nie zaznał zbyt dużo miłości ze strony rodziców, a wszystko co osiągnął zawdzięcza ciężkiej pracy i wysiłkowi. Jednak, czy dążenie do idealności jest warte tego, by coś w życiu utracić? Czy życiowy los da Charlsowi drugą szansę?

SOLO. MOJE SAMOTNE WSPINACZKI - KRZYSZTOF WIELICKI

"Krzysztof Wielicki jest piątym człowiekiem na świecie, który zdobył wszystkie czternaście ośmiotysięczników, z czego aż pięć samotnie."

Książka ta to historia wypraw Krzysztofa Wielickiego w najwyższe szczyty świata. Pisana w bardzo ciekawy sposób - oddaje i lekkość i górski klimat. To także cenna lekcja historii wejść na najwyższe szczyty świata.
W relacji autora znajdziemy także jego walkę ze sobą i ze swoimi słabościami, bój o przetrwanie, ryzyko, które nad nim wisiało w trakcie wspinaczek. Całosć ubarwia mnóstwo pięknych zdjęć.

JESZCZE JEDEN DZIEŃ - KRISTIN HARMEL

A gdyby tak codziennie dotykać figowca i prosić drzewo o jeszcze jeden dzień życia?

Pielęgniarka Jill dowiaduje się, że jest chora i zostało jej zaledwie kilka tygodni życia. Jej podopieczny Logan wyjawia jej sekret, który może ją uchronić przed zbliżającą się śmiercią. Jak Jill wykorzysta ostatnie dni swojego życia? Czy uda się jej uporządkować niezamknięte sprawy? czy odchodząc można poczuć się spełnionym?

To ujmująca, magiczna, ale także przejmująca historia, która na pewno spowoduje że coś drgnie w sercu czytelnika. Sposób, w jaki autorka poruszyła temat śmierci sprawił, iż stała się ona łatwiejsza do przyswojenia
i opanowania. Lecz na pewno przez książkę przewija się uśmiech przez łzy, mimo nadziei raczej mamy domysły, jak moze zakończyć się ta historia.

"Jeszcze jeden dzień" to metafizyczna powieść, która skłania do refleksji, ale również wiele nam czytelnikom uzmysławia. To dobra lektura, by w inny sposób spojrzeć na życie.

POKAZUCHA. NA GRUZIŃSKICH ZASADACH - STASIA BUDZISZ

Gruzja - kraj wydawałoby się przyjazny, otwarty, życzliwy, a przede wszystkim piękny i malowniczy. Jednak za tą całą pozytywną otoczką dzieje się bardzo dużo - nierówność płci, przemoc, o której się nie mówi, słaba edukacja. To niektóre przykłady historii, które odnajdziemy w reportażu. Ta książka wiele odkrywa, wiele mówi o Gruzji. To całkowicie inne spojrzenie na ten kraj. Do tego relacje mieszkańców obrazują, jak świat wygląda od ich strony. Takie relacje zawsze bywają cenne.

ZŁODZIEJ OPOWIEŚCI - GRAHAM CARTER

Rezolutna Oliwka postanawia walczyć ze złodziejem opowieści, który z miasteczka kradnie ksiażki. Czy uda się jej odzyskać utracone historie?
Magiczna i przepiękna opowieść dla najmłodszych o tym, jak książki są ważne w życiu człowieka.

ŚWIAT CHCE, BYŚ BYŁ SOBĄ - JOANNA GAINES

Wspaniała i pięknie ilustrowana książka dla dzieci o tym, że każdy człowiek jest wyjątkowy. I mimo dzielących różnic musimy robić wszystko, by pozostać sobą.

ZMIATAJ - LOUISE GREIG

Wspaniała książka dla młodszych dzieci o tym, jak radzić sobie z uczuciami - głównie tymi negatywnymi, czyli między innymi ze złością i złym humorem. Historia Edzia uzmysłowi dzieciom że to, co piękne nie znajduje się pod nogami, a zupełnie gdzie indziej - w górze!