26 września 2018 roku już po raz szósty w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze odbyło się Narodowe Czytanie, nad którym patronat honorowy objęła Para Prezydencka. Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która ma na celu popularyzację polskiej literatury. W tym roku spotkanie zostało zorganizowane przez Punkt Biblioteczny w Jeleniowie, a na nim zaproszeni goście odczytali fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Powieść ta nawiązuje do czasów odbudowy Państwa Polskiego. Uczestnicy spotkania odczytali następujące fragmenty utworu tj. rozdział III - Grabarz. Spotkanie z ojcem, rozdział IV - Podróż przez Rosję. Opowieść o szklanych domach, rozdział V - Dalszy ciąg wędrówki. Śmierć ojca. Przybycie do Polski oraz rozdział VII - W Nawłoci.

Fragmenty "Przedwiośnia" odczytali:

Pan Mariusz Zalewski

Pani Urszula Zamiatała

Pani Leokadia Radczyc - Górniak

Pan Wojciech Bortnowski

Pan Robert Jankowski

Pani Katarzyna Smarź

Ksiądz Proboszcz Mieczysław Pospiech

Wszystkim uczestnikom oraz gościom składamy ogromne podziękowania.

Do zobaczenia za rok na kolejnym narodowym Czytaniu !