Dnia 09.11.2018 r. do Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze Filia w Starym Kisielinie zawitała grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 41 w Nowym Kisielinie. Spotkaliśmy się w nowo otwartej bibliotece, aby świętować 100-lecie Niepodległości Polski.

Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez bibliotekę "Nasza Niepodległa Polska w kolorze biało - czerwonym". Dzieci wspólnie układały mapę Polski, zaznaczały dawną i obecną stolicę oraz większe miasta Polski. Ponadto, recytowały wiersze, śpiewały piosenki o Polsce, odśpiewały hymn Polski. W czasie zajęć powstały indywidualne, niepowtarzalne i piękne kotyliony oraz flagi Polski. Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało od bibliotekarza zeszyt kreatywny - "Polska symbole dla najmłodszych" oraz pamiątkowy dyplom dla "Małej Polki"
i "Małego Polaka".