Dyskusyjny Klub Książki

W dniu 25 kwietnia 2012r. w bibliotece w Zawadzie miało miejsce spotkanie autorskie z popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży  – Grzegorzem Kasdepke.

Grzegorz Kasdepke jest autorem scenariuszy, programów oraz seriali telewizyjnych (Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa), laureatem Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnym zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI, autorem bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami (wyróżnienie Polskiej Sekcji ibBY za książkę „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”, wyróżnienie na najlepszą książkę roku za książkę „Rózga”, „Małe pióro” oraz za cykl książek o Kubie i Bubie).

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej w Zawadzie.

Spotkanie przebiegało w ciepłej i wesołej atmosferze, autor opowiadał  o swojej pracy, skąd czerpie pomysły na swoje książki oraz odpowiadał na liczne pytania młodzieży. Dowiedzieliśmy się ile lat obecnie liczy sobie Kuba, Buba, Kacper i inni bohaterowie, których przygody zostały spisane w książkach. Autor zdradził także plany na przyszłość.

Na koniec można było zakupić książki, uzyskać autograf autora oraz zrobić sobie wspólne zdjęcie.

Zapraszamy do wypożyczania książek Grzegorza Kasdepke ze specjalną dedykacją dla naszych czytelników.

Tym razem maluchy z przedszkola w Zawadzie wraz ze swoimi paniami przedszkolankami odwiedziły bibliotekę aby wspólnie przygotować się do Świąt Wielkanocnych. W bibliotece czekały na najmłodszych jajka, kury, kolorowe piórka, kleje i inne niezbędne akcesoria. Po krótkim wstępie przypominającym tradycje wielkanocne wszyscy przystąpiliśmy do działania. Było gwarno  bo każdy prześcigał się w pomysłach, każdy chciał przyozdobić swoje jajko najpiękniej jak potrafi. Gdy wszystkie jajka już były przyozdobione przedszkolaki dumnie pozowały do zdjęć, aby uwiecznić efekt swojej pracy. Następnie w świątecznym już nastroju pożegnaliśmy się, życząc sobie pięknych świąt i „dużego” zająca.

Spotkanie odbyło się w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Wiosna już nadchodzi, jest coraz bliżej – hurra !!!!!!

Z taką wiadomością przedszkolaki z Zawady zawitały do biblioteki. To prawda, ze każda pora roku ma w sobie urok, ale wiosna jest szczególna – to dostrzegają już najmłodsi. Na samym początku dzieci bezbłędnie odpowiedziały na wszystkie zagadki na temat wiosny, jakie przygotowała dla nich pani bibliotekarka. Następnie pięknie pokolorowały kwiatki – sasanki, krokusy, tulipany i inne zwiastuny wiosny.

Więcej…

- Gdzie mieszka książka? – zapytała pani dzieci w przedszkolu.

- W aptece! – chórem odpowiedziały maluchy.

Trzeba więc było tę oczywistą pomyłkę sprostować i nie było innego wyjścia, jak tylko zaprosić dzieci do biblioteki, aby im udowodnić, że wspaniałe książki o rycerzach, księżniczkach, kwiatach, dinozaurach i baletnicach nie mieszkają w aptece, ale w bibliotece! Leżą tutaj na półkach i czekają na swoich małych czytelników. Opowiadają o wspaniałych przygodach, o których można śnić nocą, albo leżakując w przedszkolu, tak jak mały Tomek ze zbioru Opowiadań dla przedszkolaków Renaty Piątkowskiej.

Więcej…