Dnia 3 września roztrzygnięty został gminny konkurs fotograficzny pt. "Gmina Zielona Góra w obiektywie mieszkańców". Komisja konkursowa w składzie: p. Magdalena Piotrowska, p. Grażyna Batkowska, p. Katarzyna Niezborała, p. Joanna Adamczewska i p. Ewa Bogusz po długiej naradzie postanowiła przyznać nagrody nastepującym osobom:

I miejsce - Wioletta Florczak

II miejsce - Katarzyna Żółkiewska

III miejsce - Piotr Jagiełowicz

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:

Katarzyna Grzegórzko

Małgorzata Poniatowska

Danuta Żółkiewska

Patryk Smolarczyk

Kamila Rypson

Krystian Oleksy

Gratulujemy zwycięzcom i informujemy, że wręczenie nagród odbędzie się 15 września br. podczas obchodów "Partnerskiego Święta Gminy Zielona Góra 2012 " w Starym Kisielinie.

 

Zdjęcia: Wioletta Florczak

 

 

 

 

 

Zdjęcia: Katarzyna Żółkiewska

 

      

  

 

 

Więcej…

 

 

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna

z siedzibą w Zawadzie

ogłasza

konkurs fotograficzny

 


 

Gmina Zielona Góra w obiektywie mieszkańców

 

Organizowany pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zielona Góra

w ramach obchodów „Partnerskiego Święta Gminy Zielona Góra 2012”.

 

Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografików

amatorów i profesjonalistów zamieszkujących naszą Gminę.

 

Celem konkursu jest ukazanie architektonicznych, kulturowych, przyrodniczych i turystycznych walorów Gminy Zielona Góra oraz ciekawych wydarzeń, ludzi, lokalnych tradycji i zwyczajów.

 

Więcej…

15 maja, już od 10 lat, w całym kraju obchodzone jest święto przyrody i ekologii – Dzień Polskiej Niezapominajki. Z tej okazji w GBP z/s w Zawadzie (Filia w Raculi) zorganizowany został gminny konkurs plastyczny ph. Niezapominajki pomagają pamiętać.

Przyjęte w 2002 r. niezapominajkowe święto ma na celu promowanie walorów przyrodniczych, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, zachowanie od zapomnienia ważnych chwil, osób, miejsc historycznych i sytuacji. Święto przypomina o szacunku dla naszej „małej i wielkiej Ojczyzny”.

Te niepozorne, mało użyteczne i nawet niezbyt rzucające się w oczy kwiatki, nie cieszą się specjalnymi względami kulturoznawców, etnografów ani nawet botaników. Nie mają właściwości leczniczych, ale nie są też trujące. Pewnie dlatego pozostają w cieniu wielu roślin naprawdę dla człowieka użytecznych. Tylko jedno wyróżnia je wśród innych: w kulturze wielu narodów mają one opinię kwiatów pamięci.

W wielu krajach świata kwiaty symbolizują pewne zaszłości historyczne i przyrodnicze, np. tulipany w Holandii, hiacynty w Anglii czy narcyzy we Francji. Niezapominajki w tej roli funkcjonują już od lat na Alasce i w Finlandii. W Polskim Święcie Niezapominajki chodzi o to, żeby ten niepozorny kwiatek zaistniał w świadomości Polaków jako znak ludzi dbających o przyrodę, ceniących niezmienione jeszcze polskie krajobrazy, dążących do odkrywania i krzewienia historii.

Więcej…

Od 8 do 15 maja 2012 r. w całym kraju organizowane były obchody Tygodnia Bibliotek, czyli mniej lub bardziej uroczyste akcje mające na celu promocję czytelnictwa, popularyzację bibliotek, ich pracy i osiągnięć. W tym roku myślą przewodnią było nawiązujące do zbliżającego się EURO 2012 hasło „Biblioteka ciągle w grze”.

 

Więcej…

27 marca 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Łężycy odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego ph. WIELKANOCNY JARMARK.

Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt wielkanocnych, popularyzacja twórczości własnej oraz ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej, związanych z Wielkanocą.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mieszkających na terenie gminy Zielona Góra.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie jednej pracy (wg własnego wyboru):

 

- najbardziej oryginalnej palmy (nie były brane pod uwagę palmy zawierające elementy plastikowe);

- obrusów i serwetek o motywach wielkanocnych i wiosennych;

- ozdób wielkanocnych w formie wianków, koszyczków, stroików, baranków, zajączków, kurczaczków, pająków ze słomy itp.;

- pisanek i kraszanek;

- kartki wielkanocnej robionej własnoręcznie z propozycją samodzielnie wymyślonych życzeń wielkanocnych.

Więcej…

Więcej artykułów…