KURCZAB - WOJCIECH FUSEK, JERZY PORĘBSKI

Wojciech Fusek i Jerzy Porębski opisali życie i osiągnięcia Janusza Kurczaba - polskiego wspinacza, olimpijczyka, szpadzisty. Mimo, iż sam bohater książki jest mniej znany szerszej publiczności to wiele dokonał i wiele osiągnął. Jego sylwetka została przedstawiona w ciekawy sposób, gdyż był osobą z wielką pasją, kierowało nim duże zaangażowanie w to, co robił. Żył w trudnych czasach, urodził się przed wojną, a mimo to podejmował wszelkie siły, by spełniać w się w tym co kochał. Na szczęście był człowiekiem, którego nie zabrały góry, więc mógł dożyć wielu lat.


HEART BONES. NAGIE SERCA - COLLEEN HOOVER

Pewnego dnia matka Beyah kończy żywot z igłą w ręku. Dziewczyna całe życie pragnęła lepszego życia niż to z matką narkomanką. Beyah mimo braku ciepła ze strony rodziców i wzoru do naśladowania, dostaje stypendium siatkarskie na uniwersytecie. Jednak niespodziewana śmierć matki i eksmisja z domu pcha dziewczynę do tego, by wznowić relacje z ojcem i mieć miejsce by przetrwać do czasu rozpoczęcia studiów. Ojciec ułożył sobie życie z Alaną i Beyah ma przyrodnią siostrę Sarę. Relacje całej czwórki są poprawne i wspólnie spędzają lato. W trakcie wakacji dziewczyna poznaje Samsona i jej sprawy sercowe nabierają tempa. Czy wakacyjny romans będzie początkiem czegoś nowego? Jakie tajemnice skrywa chłopak? Jak zakończy się to lato?

Powieść ta ma w sobie sporo smutku i bólu, jednak gdy dotrwamy do końca czeka na nas dużo nadziei i wiary, że czas leczy rany i jakoś wszystko samo się ułoży. Tej historii warto dać szansę.


FONTANNY MILCZENIA - RUTA SEPETYS

Lata 50 XX wieku, Madryt. Do stolicy Hiszpanii z Dallas przybywa wraz z rodzicami młody Amerykanin Daniel. W hotelu, w którym się zatrzymują pracuje Ana, młoda kobieta, którą skutki rządów Francisco Franco dotknęły ją i jej rodzinę. Jak tych dwoje ludzi pochodzących z dwóch różnych światów - biedy i bogactwa odnajdzie się na tle historycznych hiszpańskich wydarzeń? Co ich czeka? Przekonajcie się sami!

"Fontanny milczenia" to opowieść o miłości, śmierci, walce o lepszy byt, tajemnicach, wojnie i niebezpieczeństwie. Książka ta ukazuje trudy życia w tamtych latach. Piękna książka - warta uwagi!


GŁOŚNIEJ - ANNA GÓRNA

Rockowy zespół Dirty Birds po kilku latach powraca z nowym albumem i kolejną trasą koncertową. Trevor basista zespołu pewnego ranka zostaje znaleziony martwy w hotelowym pokoju we Florencji. Pierwsze informacje dotyczące śmierci muzyka wskazują samobójstwo. Jednak Abby, asystentka Trevora jest zdania, że było to morderstwo. Co ustali włoska policja? Czy ktoś z ekipy jest zamieszany w śmierć basisty?


RAZEM A NAWET OSOBNO - BARBARA KWINTA

Marysia i Janek w szkole średniej na lekcję przedsiębiorczości tworzą wspólny projekt klubokawiarni "Honolulu". Młodzieńcze marzenie staje się za sprawą ciężkiej pracy rzeczywistością i "Honolulu" naprawdę powstaje. Jednak życie dla tej dwójki pisze inny scenariusz. Marysia z Jankiem zostają poddani próbie czasu. Po latach, gdy kobieta ułoży sobie życie na nowo, na jej drodze staje właśnie jej młodzieńcza miłość. A wtedy powracają wspomnienia...

"Razem a nawet osobno" to pozytywna powieść niosąca ciepło, refleksję i poczucie nadziei. Ta książka jest niczym ciepły koc i gorąca herbata w ponury dzień, czyli jest przyjemną domową i przytulną przystanią.


INFORMACJA ZWROTNA - JAKUB ŻULCZYK

"Niby pijemy, żeby nie czuć. Ale przede wszystkim, żeby nie pamiętać. Mnie się udało zapomnieć. Gdyby ścisnąć te trzydzieści lat, zostawić tylko to, czego jestem świadom, zostałyby trzy, cztery. Wszystko co złe, schowałem na dolną półkę głowy."

Marcin Kania, muzyk, alkoholik, ojciec dwójki dzieci. Pewnego dnia jego syn znika. Marcin pamięta, że widział się z nim dzień wcześniej. Jednak są to wybiórcze wspomnienia i mężczyzna nie jest w stanie ich sobie poskładać, bo jego umysł płata mu figle i mocno miesza. Kania na własną rękę próbuje ustalić fakty i odnaleźć zaginionego syna. Jadnak najpierw musi zmierzyć się z demonami, które pozostawił w nim alkohol.

W "Informacji zwrotnej" został ukazany problem alkoholizmu oraz mierzenia się z nałogiem. Przedstawiona jest podróż głównego bohatera w zakamarki jego pamięci. Pragnie on poznać prawdę przez odkupienie i naprawienie wyrządzonej krzywdy bliskim. Kania chciałby przeciwstawić się alkoholowi, lecz nałóg oplata go małymi mackami, tak aby pożarł go jeszcze bardziej.

Książka ta jest wstrząsająca i do bólu prawdziwa, do zapamiętania na bardzo długi czas. Emocje w niej są przepełnione mrokiem. W dodatku okruszone mechanizmem uzależnienia. Autor przedstawił mroczną stronę człowieczeństwa - jego upadki, których było więcej niż wzlotów, nieudaną próbę walki z nałogiem czy niszczenie rodziny i bliskich.SERIA PRZEŁĘCZ SNÓW - ANNA OLSZEWSKA
PRZEŁĘCZ SNÓW Tom 1
DOLINA PRZEBUDZENIA Tom 2

Jagna po latach wraca w rodzinne strony. Opuściła je po zaginięciu swojego chłopaka Staszka, by nie mierzyć się ze złymi wyborami i jego stratą. Po 12 latach wspomnienia wracają, a skrywane sekrety wychodzą na światło dzienne.


NIELAT - PIOTR KOŚCIELNY

Wrocław, końcówka lat 90 XX wieku. Komisarz Andrzej Nawrocki wraz ze swoim zespołem prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa znanego aktora. Tym samym w pewnej melinie zostaje odkryte zwęglone ciało nastolatka. Czy te sprawy coś ze sobą łączy? Czy policji uda się je rozwiązać?

"Nielat" jest historią o dorastaniu, walce o dobro innych, krzywdzie i niesprawiedliwości.


MALIBU PŁONIE - TAYLOR JENKINS REID

Malibu lata 80 XX wieku. Rodzeństwo Riva: Nina, Jay, Hud i Kit jest potomstwem Micka Rivy - utalentowanego sławnego piosenkarza, który porzucił dzieci, gdy te były małe. Wychowywaniem ich zajmowała się wyłącznie matka, której nie było łatwo wiązać koniec z końcem. Cała rodzina nie miała łatwego życia. Ojciec zniknął, a gdy Nina, Jay, Hud i Kit dorastali stracili matkę. Byli zdani sami na siebie. Lecz udało się wszystkim coś osiągnąć i przeskoczyć rzucane im pod nogi kłody.

Pod koniec sierpnia co roku najstarsza z rodzeństwa Nina urządza wielką, legendarną imprezę. Co wydarzy się w trakcie niej? Jakie sekrety zostaną odkryte? Jak jeden wieczór może zrujnować życie bohaterów?