Czas wakacji dla większości z nas to czas odpoczynku i relaksu. Nasi bibliotekarze zachęcają, by tego lata sięgnąć po wyjątkowe książki, które szczególnie polecamy.
Będziesz moja Tom 1
Zaufasz mi Tom 2
Obiecasz mi Tom 3

Diana Brzezińska

Kryminalna trylogia z profilerką Adą Czarnecką i podkomisarzem Krystianem Wilkiem. Oboje pracują w Komendzie Policji w Szczecinie i starają się rozwiązać sprawy dotyczące zabójstw. Jest to seria, którą czyta się jednym tchem. Polecamy szczególnie fanom tajemnic, zagadek i złożonych historii.
Zatruty ogród - Alex Marwood

Niesamowity thriller psychologiczny autorki książek tj. Dziewczyny, które zabiły Chloe czy Zabójca z sąsiedztwa. Alex Marwood po raz kolejny dostarcza czytelnikom wiele emocji i zagadek do rozwiązania, a także nieprzewidywalność akcji.
Droga do ciebie - Kandi Steiner

Piękna książka o pokonywaniu własnych słabości.
Cooper i Emery to ludzie o dwóch różnych osobowościach. Czy wspólna podróż, w którą wyruszają odmieni ich życie?
Miasteczko - Natalia Nowak - Lewandowska

Klimatyczna powieść o powrotach do przeszłości. Książka łączy w sobie elementy obyczajowe i romantyczne, a także psychologiczne oraz kryminalne. Idealna dla osób, które nie wiedzą czy tego lata sięgnąć po kryminał czy powieść obyczajową.
Nie pozwól mu odejść - Tomasz Kieres

Autor nazywany polskim Nicholasem Sparksem.
Dwójka 40-latków po przejściach Lena i Kamil przypadkowo spotykają się na lotnisku w trakcie wakacyjnej podróży. Tydzień spędzony razem przewraca ich życie do góry nogami. Czy ich miłość przetwa? Czy Kamil wyjawi Lenie tajemnicę, którą trzyma tylko dla siebie?
Polecamy także pozostałe tytuły autora Miłość to wszystko co jest oraz Zawsze będę przy tobie.
Ogród kobiet - Carla Montero

Urokliwa i magiczna książka dla tych, którzy w tym roku musieli zrezygnować z podróży do Włoch, czy Hiszpanii. Carla Montero przeniesie czytelników w świat pełen zapachów, ciepła, słońca, a także urokliwych zabytków. Ogród kobiet to urzekająca opowieść o wspomnieniach, szukaniu swojego miejsca na ziemi, nadziei na lepsze jutro i podejmowaniu trudnych życiowych decyzji. Jest to propozycja idealna na wakacyjny urlop. Lekka, przyjemna, pełna słońca powieść, które zawiera tajemnice z czasów I Wojny Światowej.
Samolot z papieru - Ewa Pruchnik

Fascynująca powieść, dzięki której czytelnik przeniesie się do lat 80 XX wieku. Niebanalna i wzruszajaca książka o miłości, życiowych wyborach i marzeniach. Wiele emocji gwarantowanych !
Macochy - Danuta Awolusi

Dwie kobiety, siostry, które od dzieciństwa nie mają ze sobą wiele wspólnego. Ich relacje są napięte. Pewnego dnia wpadają na siebie na spotkaniu dla kobiet, które nie radzą sobie z dziećmi partnerów. Czy po latach będą w stanie odbudować siostrzaną relację?
Niebanalna powieść poruszająca wartościowy temat i skłaniająca do refleksji.