MATRIOSZKA - PAULINA JURGA

Marta Małecka to typowa 17-letnia nastolatka. Gdy pewnego dnia wraca ze szkoły do domu, dowiaduje się, że jej biologicznym ojcem jest szef rosyjskiej mafii. Kosłow zabiera ją do Rosji. Dziewczynie trudno jest odnaleźć się w mafijnym, rosyjskim świecie. Marta może liczyć na wsparcie swojego brata bliźniaka Maksa i ochroniarza Nikołaja. Jednak relacja pomiędzy Martą, a Nikołajem mocno nabiera tempa. Lecz ten związek nie może się udać...

Emocjonujący i świetny debiut literacki. Autorka przenosi czytelnika w przestępczy świat rosyjskiej bratwy.
MALOWANE HENNĄ - ALKA JOSHI

Lakszmi jest hennistką - zdobi ciała kobiet z wyższych sfer henną. Do tego zna się na ziołach i potrafi przyrządzić wiele ziołowych mikstur, które leczą potrzebujących. Lakszmi trafiła do Dżajpuru, gdyż odeszła od męża, a w dodatku utraciła kontakt z rodzicami. Po 13 latach dowiaduje się, że ma młodszą siostrę, którą postanawia się zaopiekować.

"Malowane henną" to opowieść o kobiecie, która ciężką pracą osiąga swoje cele i realizuje pragnienia. W dodatku powieść jest przepełniona barwami, smakami i zapachami, co sprawia, że czytelnik czuje się, jakby historia toczyła się tuż obok.
OBSESJE - ANGELA SANTINI

Ona - młoda kobieta samotnie wychowująca 5-letnią córkę.
On - przystojny, bogaty inżynier budownictwa.
Ona ma problemy z zaufaniem i wyrażaniem własnych uczuć. Boi się zakochać, bo już raz została potwornie skrzywdzona i nie wierzy, ze ktoś taki, jak Nick Blake może chcieć z nią być.
On za wszelką cenę pragnie zdobyć jej serce i miłość.
Oboje pochodzą z dwóch różnych światów, lecz czy wspólne życie jest im pisane?LUNA - GABRIELA GARGAŚ

W "Lunie" Gabriela Gargaś zagwarantowała czytelnikowi masę emocji - od radości, po smutek, poruszenie, aż do łez.

"Luna" to powieść o związku na odległość, pragnieniu bliskości drugiego cżłowieka, mierzeniu się z przeszłością. Autorka napisała historię pełną pożądania, namiętności, ale również refleksji. Jest to powieść wrażliwa, czuła, a przede wszystkim - piękna.ZABIJAJ UWAŻNIE - KARSTEN DUSSE

Bjorn Diemel jest adwokatem. Jego małżeńtwo wisi na włosku, więc żeby je ratować, za namową żony zgadza się na kilkutygodniowy kurs treningu uważności. Co się stanie, gdy mężczyzna poradnikowe rady weźmie sobie zbyt mocno do serca?

"Zabijaj uważnie" to ciekawa, przewrotna i pełna intrygujących akcji czarna komedia kryminalna. Jest napisana przystępnym językiem, a w dodatku bardzo oryginalna.
AWERS - ZBIÓR OPOWIADAŃ 12 POLSKICH AUTORÓW

"Awers' to bardzo ciekawy zbiór opowiadań kryminalnych od wydawnictwa Czwarta Strona. Antologia posiada 12 opowiadań od 12 różnych polskich autorów. Wszystkie opowiadania są niezwykle ciekawe i wciągajce.
MODERN LOVE - DANIEL JONES

"Modern love" to zbiór prawdziwych historii miłosnych, które były publikowane w dzienniku New York Times. Każdy z autorów tekstu inaczej odnosi się do miłości - miłości do dziecka, do męża, żony, na różnym etapie życia i w różnym wieku. Są teksty o miłości spełnionej, niespełnionej, w chorobie, szalonej, czy smutnej. Dzięki temu stają się one bardzo osobiste, refleksyjne i intymne, a to sprawia, że opowieści czyta się z dużym zainteresowaniem, ponieważ są dosłownie "z życia wzięte".