Grudniowy okres przedświąteczny to piękny czas związany z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Prawie wszędzie można dostrzec świąteczne ozdoby, choinki, renifery. Natomiast sklepy kuszą promocjami na prezenty.
W świecie literatury również nie brakuje świątecznego klimatu. Polscy, jak i zagraniczni pisarze z okazji Świąt wydają książki, w których historie nawiązują do Bożego Narodzenia. Jeżeli nasi Czytelnicy znajdą czas na czytanie między pieczeniem piernika, a lepieniem uszek to polecamy świąteczne pozycje książkowe, dzięki którym na pewno będzie można wczuć się w świąteczny klimat, a także zrelaksować się pomiędzy natłokiem codziennych obowiązków.
Gabriela Gargaś

Cykl: Wieczór taki jak ten
Tom 1 Wieczór taki jak ten
Tom 2 Lato utkane z marzeń
Tom 3 Magia grudniowej nocySpędź rok z Michaliną, Bartkiem, babcią Zofią oraz gośćmi Różanego Pensjonatu.
Jest to poruszajaca, ale zarazem lekka i przyjemna lektura, która sprawia, że na sercu robi się cieplej.


Magdalena Witkiewicz - Uwierz w MikołajaKsiążka, dzięki której każdy Czytelnik na pewno poczuje Magię Świąt. Jest to także idealna pozycja, która z całą pewnością każdemu poprawi humor.


Charles Dickens - Opowieść wigilijnaKlasyka świątecznej literatury. Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie miał okazji zapoznać się z tą lekturą, to będzie musiał nadrobić to jeszcze w tym roku. Jest to powieść ponadczasowa, która przywraca wiarę w dobro.
Polecana nie tylko na Boże Narodzenie!


Richard Paul Evans - Dziennik NoelNajnowsza książka autora, rozpoczynająca nową serię.
Lekka, przyjemna powieść, odpowiednia na grudniowy wieczór.


Natalia Sońska - Uwierz w miłość CalineczkoKsiążka, dzięki której nasze Czytelniczki będą miały okazję się odprężyć i zrelaksować.
Natalia Sońska przeniesie Cię w podróż do Zakopanego, a tam na pewno będzie można odczuć świąteczny klimat.