Zanim damy porwać się świątecznym przygotowaniom do Bożego Narodzenia warto zrobić coś dla siebie i wykorzystać jesienne listopadowe wieczory na czytanie.

Co warto przeczytać tej jesieni?

Polecamy szczególnie:

ZAKRĘTY LOSU Tom 1
BRATERSTWO KRWI Tom 2
HISTORIA LUCASA Tom 3
NOWE POKOLENIE Tom 4
Agnieszka Lingas - Łoniewska

Seria "Zakręty losu" to historia Krzysztofa i Katarzyny, którzy poznali się w wieku 18 lat i zakochali w sobie bez pamięci. Przeciwności losu, które stanęły na ich wspólnej drodze sprawiły, że Kasia opuściła Krzysztofa na 13 lat. Po latach los ponownie ich do siebie zbliżył, a uczucie którym siebie darzyli powraca ze zdwojoną siłą. Czy zakręty, które pojawiają się na ich wspólnej drodze ku szczęściu pozwolą im cieszyć się sobą? Jaki wpływ na to wszystko będą miały demony przeszłości Kasi i Krzyśka?

NIEWINNY - HARLAN COBEN

Fani Harlana Cobena nie mogą się nudzić, gdyż co jakiś czas autor wydaje nową powieść. Natomiast na podstawie starszych historii platforma Netflix wydaje seriale.

"Niewinny" to idealna książka na długi wieczór. Powieść wciąga, nie daje o sobie zapomnieć, a przede wszystkim czyta się jednym tchem.

Coben jak zawsze wykonuje swoje znane pisarskie triki - czyli splata losy bohaterów, tak aby nikt ich nie połączył, zaskakuje, a także mocno trzyma czytelnika w napięciu i ciekawości!

OCZY MAM TUTAJ - LAURA ZIMMERMANN

Propozycja dla młodych czytelników - a mianowicie nastolatków.

"Oczy mam tutaj" to wartościowa i zabawna, lecz zarazem prosta w odbiorze książka o mierzeniu się z kompleksami i problemami młodych ludzi. Autorka porusza tematykę ważną nie tylko z punktu widzenia nastolatków. Dorośli zmagajacy się z własnymi problemami zwiazanymi z wyglądem zewnętrznym także powinni odnaleźć się w tej historii.

SERIA MAŁE LICHO - Marta Kisiel

MAŁE LICHO I TAJEMNICA NIEBOŻĄTKA Tom 1
MAŁE LICHO I ANIOŁ Z KAMIENIA Tom 2
MAŁE LICHO I LATO Z DIABŁEM Tom 3
MAŁE LICHO I BABSKIE SPRAWKI Tom 4

Ciekawe książki dla dzieci? My proponujemy serię Marty Kisiel "Małe Licho". Ta wspaniała seria przeniesie młodego czytelnika w tajemniczy, magiczny i pełen humoru świat dziewięcioletniego chłopca - Bożydara.

Dobra przygoda i zabawa gwarantowana!

JASKÓŁKI Z CZARNOBYLA - MORGAN AUDIC

W Prypeci na budynku 16-piętrowego bloku zostaje zauważone przez turystów ciało mężczyzny - Leonida Sokołowa. Sprawa prawdopodobnie łączy się z zabójstwem Olgi, matki Leonida z roku 1986 - czyli w noc wybuchu reaktora. Czy te dwie sprawy coś łączy? Jednocześnie zabójstwo badają policjanci - Josif Melnyk oraz Galina Nowak, a także Aleksander Rybałki - były gliniarz, który zajmuje się sprawą zabójstwa na zlecenie Wiktora Sokołowa, ojca Leonida.

MATNIA - PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI

Zuza to 34-latka, która wychowała się w domu dziecka. Kobieta całe życie miała pod górkę. Gdy dowiaduje się, że jest w ciąży z byłym partnerem, który ją oszukał i zostawił, mogłoby się wydawać, że cały świat po raz kolejny z niej zakpił. Jednak po każdej burzy wschodzi słońce i Zuza na swojej życiowej drodze spotyka Marka - faceta wydawałoby się idealnego. Postanawiają zamieszkać razem w jego rodzinnym domu w małej wsi, w środku lasu. Kiedy Marek wyjeżdża do pracy do Niemiec, Zuza w starym domu zostaje całkiem sama...

Kolejna historia wydana spod pióra zielonogórskiego pisarza - Przemysława Piotrowskiego. "Matnia" ma swój niepowtarzalny klimat - domek w środku lasu, jezioro, głusza, cisza. Można byłoby powiedzieć, że miejsce jest dosłownie wymarzone, a jednak nie. Nie w powieści Przemysława Piotrowskiego.

TO, CZEGO PRAGNIESZ - KATHERINE CENTER

"Ta powieść jest prawdziwym zastrzykiem optymizmu, tak potrzebnym w dzisiejszych czasach" - tak głosi rekomendacja na okładce książki "To, czego pragniesz". Ta książka na pewno wywoła uśmiech na twarzy czytelnika oraz ciepło w jego sercu.

Sam pracuje jako szkolna bibliotekarka. Uwielbia swoją pracę oraz ludzi, którzy ją otaczają. Nowym dyrektorem w jej szkole zostaje Duncan - dawny obiekt jej westchnień. Co sprawiło, ze wesoły, pełen energii i zawsze chętny do zabawy Duncan zmienił się w zimnego, zdystansowanego człowieka?

"To, czego pragniesz" to urokliwa, ciepła i przyjemna powieść o życiowych zmianach, przeciwstawianiu się ludzkim barierom i trudnościom oraz nadziei na szczęście.

A jakie książki sprawią, że zaczniemy czuć wyjątkowy klimat Świąt? Oczywiście te czytane z najmłodszymi!

Nasze bibliotekarki dla młodszych czytelników szczególnie polecają bożonarodzeniowe historie, które są nie tylko pięknie napisane, lecz także umilą wielkie odliczanie dni do Bożego Narodzenia!

CHOINKA:JESTEM JAKA JESTEM - YUVAL ZOMMER

GDZIE JEST MIKOŁAJ? - DAVID BEDFORD