Co prawda zimy za oknami brakuje, ale niektórzy z nas najchętniej zakopaliby się pod kocem z gorącą herbatą albo zapadli w zimowy sen. Co zrobić, żeby umilić sobie zimowe długie wieczory? My zachęcamy do czytania książek. Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników kolejną porcję polecanych książek.

GORZKO GORZKO - JOANNA BATORNajnowsza powieść autorki "Ciemno prawie noc" to historia o poszukiwaniu przeszłości, rozdrapywaniu starych ran, pragnieniu miłości, ale także o chęci bliskości drugiego człowieka. Najnowsza historia autorki jest bardzo złożona, ale niezwykle interesująca i piękna.

PROSTA SPRAWA - WOJCIECH CHMIELARZSensacyjna powieść o gansterskich porachunkach, handlu narkotykami i przemytem, a w tle górskie karkonoskie klimaty. Książka idealna dla fanów autora, jak i dla wielbicieli historii akcji. Polecamy także wcześniejsze książki Wojciecha Chmielarza m.in. "Rana", "Żmijowisko", "Wyrwa".

JESTEŚ CUDEM - ELŻBIETA RODZEŃ"Jesteś cudem" to powieść poruszająca temat wypadku, uzależnienia od leków, rezygnacji z dotychczasowego życia oraz życiowych zmian.

Maja 19 - letnia dziewczyna po nieszczęśliwym wypadku musi porzucić dotychczasową karierę baletową. Całe jej życie zmienia się o 180 stopni i nie jest ona w stanie powrócić do treningów, a noga utrudnia funkcjonowanie. Wsparcie daje jej Kamil - student ratownictwa medycznego, który uratował ją z karambolu. Zarówno Maja, jak i Kamil mimo młodego wieku wiele już w życiu przeszli. Czy będą w stanie mimo wielu przeciwieństw zrobić krok dalej i rozpocząć życie od nowa?

TU I TERAZ - TOMASZ KIERES"Tu i teraz" to mądra powieść o drugich szansach, przeznaczeniu, prawdziwej miłośći, która każdego może spotkać w najmniej odpowiednim momencie.

Monika i Michał to znajomi z pracy. Można byłoby rzec, że bardzo dobrze się ze sobą dogadują. To nawet coś więcej niż zwykła znajomość z pracy. Lecz oboje mają swoje rodziny i na wiele nie mogą sobie pozwolić, by nie zniszczyć tego, co dotychczas zbudowali. Jednak, gdy oboje wyjeżdżają do Pragi w służbową delegację, całe obecne życie zostawiają za sobą i liczy się tu i teraz.

Polecamy także inne powieści autora "Nie pozwól mu odejść", "Miłość to wszystko co jest" czy "Kilka słów o miłości".

LIKWIDACJA - NADIA SZAGDAJ"Likwidacja" to tajemniczy thriller psychologiczny, nieco inny niż wszystkie, który z każdą kolejną kartką rozbudza ciekawość czytelnika. Powieści towarzyszy zagadkowy klimat, a zakończenie zaszokuje niejednego książkoluba.

AMERYKAŃSKI BRUD - JEANINE CUMMINSLydia w jednej chwili straciła wszystko, co miała. Mąż oraz rodzina została zabita przez kartel narkotykowy. Pozostał jej tylko ośmioletni syn Luca. By ochronić jego i siebie muszą uciekać z Acapulco do USA.

"Amerykański brud" to historia kobiety, która porzuca wszystko co ma, by uciec przed piekłem, jakie może ją spotkać. W imię matczynej miłości jest w stanie znieść wiele, by znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Powieść jest mocno poruszająca, trudna, ale bardzo, bardzo ważna. Ukazuje, jak wiele trzeba znieść, jak mocno się poświęcić, by przeżyć.

MOJA MROCZNA VANESSO - KATE ELIZABETH RUSSELL15-letnia Vanessa uczęszcza do szkoły z internatem. Jej nauczycielem literatury amerykańskiej jest Jacob Strane. Dziewczynę fascynuje starszy od niej o prawie 30 lat mężczyzna. Oboje wdają się w "romans" i nie widzą w tym nic złego.

Trudna, bolesna, wzruszająca, ale niezwykle wartościowa książka o wykorzystywaniu seksualnym. Warta uwagi i godna polecenia!

OKRUTNIE PIĘKNY - WOJCIECH NERKOWSKITomek - nauczyciel biologii "wkracza" w świat lekarzy wiążąc się z Martą. W grupie przyjaciół Tomasz odkrywa dziwne powiązania i tajemnice, które wychodzą na jaw w trakcie wspólnego wakacyjnego pobytu w Sri Lance.

Książka, którą czyta się jednym tchem i spodoba się niejednemu czytelnikowi. Zaczęcamy do przeczytania!


Z POZDROWIENIAMI, ŻYRAFA - MEGUMI IWASAHistoria listu, który miał trafić do pierwszego zwierzęcia za horyzontem. Do kogo trafi list? Czy nawiąże się dzieki temu korespondencyjna przyjaźń?

Fantastyczna historia o przyjaźni dla najmłodszych czytelników.

SZCZYPTA MAGII TOM 1
ODROBINA CZARÓW TOM 2
MICHELLE HARRISONBaśniowe i magiczne książki dla młodzieży. Lecz przypadną do gustu nie tylko młodym czytelnikom, ale także rodzicom.