Wiosna to czas radości, zapachów, nowych doświadczeń. To także idealny czas, by spędzić czas z książką na świeżym powietrzu. Chcielibyśmy przedstawić książki, od których trudno się oderwać i z którymi warto spędzić ten piękny, wiosenny czas.
RZEKI PŁYNĄ, JAK CHCĄ - AŁBENA GRABOWSKA

Najnowsza powieść autorki "Stulecie Winnych" oraz "Matki i córki".

I Wojna Światowa, trzy siostry - Klara, Amelia i Róża wraz z matką mieszkają w majątku w Niebielowie. Dwór podupada, ojciec ruszył na wojnę, a kobiety muszą zakasać rękawy i zająć się codziennymi obowiązkami. Średnia siostra Amelia postanawia podjąć pracę pielęgniarki w szpitalu wojskowym w Warszawie. Ze stolicy wraca już jako mężatka. Jan - mąż Amelii stara się ratować posiadłość.
W nowej powieści autorka przenosi czytelnika w czasie o 100 lat wstecz. Gdzie życie płynie wolniej, lecz niekoniecznie szczęśliwie. Jest to powieść o tęsknotach, nadziejach, ale przede wszystkim o mierzeniu się z trudnościami w czasie wojny. Książka porusza także wątek patriotyzmu, odwagi. A losy fikcyjnych bohaterów przeplatają się z prawdziwymi wydarzeniami. Powieść jest momentami bolesna, smutna, lecz na pewno bardzo sentymentalna.
Polecamy!
999. NADZWYCZAJNE DZIEWCZYNY Z PIERWSZEGO TRANSPORTU KOBIECEGO DO AUSCHWITZ - HEATHER DUNE MACADAM

Prawdziwa historia młodych żydowskich kobiet ze Słowacji, które pierwszym transportem trafiły do Auschwitz w 1942 roku. Obiecywano im pracę za granicą, w okupowanej Polsce. Stało się niestety zupełnie inaczej. Miała być fabryka obuwia, a była cieżka praca fizyczna, w bardzo trudnych warunkach, która wycieńczała młode dziewczyny. Były one niedożywione, bez podstawowych środków higieny, ubrań, butów, ogołocone z godności i szacunku.

Trudny, ale ważny i wartościowy reportaż o II Wojnie Światowej. Książka ta jest cenną lekcją historii upamiętniającą młode dziewczyny, które zginęły zbyt wcześnie.
WINNY - JOANNA OPIAT-BOJARSKA

Marcin wiele lat wcześniej trafił do poprawczaka. Został posądzony o zabójstwo swojego rówieśnika w trakcie wakacyjnego obozu harcerskiego. Mężczyzna po latach próbuje dowiedzieć się, kto wtedy naprawdę zabił dziecko. W odkryciu prawdy miał pomóc mu znajomy z dzieciństwa, lecz rzekomo popełnił samobójstwo. Kto zatem jest winny śmierci dziecka?

"Winny" to thriller psychologiczny o poświęceniu, rodzinie, życiu w kłamstwie i chęci naprawienia szkód z przeszłości.
SERIA PINK TATTOO - ANNA SZAFRAŃSKA
LILIANNA TOM 1
MALWINA TOM 2
JAŚMINA TOM 3

Historia trzech kobiet, która każda z nich musiała się zmierzyć z przeszłością, by móc pójść do przodu. Anna Szafrańska stworzyła wspaniałe, lecz niełatwe i wzruszające książki od których trudno się oderwać.
TURECKA ROZKOSZ - MIRA HAFIF

"Ta historia wydarzyła się naprawdę. Ten wyjazd zmienił jej życie. Ta książka ma być przesłaniem."

Basia mieszka w Warszawie. Kiedy traci pracę, jej życie się rozpada. Postanawia rzucić wszystko i wyjechać na jakiś czas do Turcji, do przyjaciółki - Magdy, która wyszła za mąż za Turka. Tam Basia poznaje czarujacych mężczyzn, którzy chcieliby spędzić z nią życie. Ona jednak nie jest przekonana do związku z obcokrajowcem. Lecz do czasu...

"Turecka rozkosz" to opowieść o kłamstwie, manipulacji, ale także o miłości i pragnieniu bycia szczęśliwym. Smaku książce dodają liczne ciekawostki oraz ważne informacje o Turcji. Ta historia porusza, wzrusza i daje do myślenia!
ŚLAD TOM 1
BLIZNA TOM 2
PRZEMYSŁAW ŻARSKI

"Ślad" i "Blizna" to dobrze i ciekawie napisane kryminały, w których bohaterem jest komisarz Robert Kreft. Jadnak akcja w książkach pisana jest również z perspektywy innych bohaterów, co ubarwia całą historię. Wątki są interesujące, a ponadto składają się w intrygującą całość.
NIE ODPISUJ TOM 1
NIE PATRZ TOM 2
NIE KRZYCZ TOM 3
MARCEL MOSS

Przerażajace, poruszące, okrutne, ale wartościowe i refleksyjne - takie właśnie są thrillery Marcela Mossa.

Powieści autora poruszają ważne tamaty - hejtu i nienawiści w internecie, a także wrogości wobec innych. Książki dają mocno do myślenia. Polecamy. Te historie warto znać!