Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. A ten czas najlepiej jest spędzić z książką. Dla naszych młodszych czytelników przygotowaliśmy listę książek polecaną na letni odpoczynek.
Miasteczko Perfect Tom 1

Kłopoty z Perfect Tom 2
Helena Duggan

Klimatyczna i magiczna książka dla dzieci od 9 lat. Violet - główna bohaterka przeprowadza się do miasteczka Perfect. W nowym miejscu zamieszkania czeka na nią mnóstwo przygód i spraw do rozwiązania.

Drzewo życzeń - Katherine Applegate

Piękna opowieść o tolerancji i przyjaźni dla dzieci od 7 roku życia.
Co roku w maju na ogromnym drzewie wieszane są wstążki z życzeniami i marzeniami do spełnienia. Co zrobi Dąb z prośbą dziewczynki o imieniu Samar? Warto przekonać się samemu. Ta ślicznie ilustrowana książka zachwyci nie tylko młodych czytelników.
Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach - Monika Michaluk

Etnogadki to przepięknie wydana historia życia na wsi w poszczególnych porach roku. Dzięki ten książce czytelnicy będą mieli okazję przenieść się w przeszłość i dowiedzieć się czym jest folklor, jak wyglądało Boże Narodzenie czy Wielkanoc w tamtych czasach, a także poznać pracę na roli.
Tajemnica srebra - Martin Widmark

Najnowsza część przygód Lassego i Mai, których znają wszystkie dzieci. Młodzi detektywi po raz kolejny rozwiązują tajemniczą zagadkę w Valleby.
Zmartwiozaur - Rachel Bright

Wspaniała książka dla przedszkolaków, któa udowadnia, iż strach ma tylko wielkie oczy.
Ratunku! Najmilszy smok na świecie - Jonny Lambert

Saffi to smok, który nie jest typowym smokiem. Nie chce ziać ogniem, ani porywać księżniczek. Saffi pragnie mieć wspaniałych przyjaciół. Wyrusza więc w podróż, by ich odnaleźć.

Magiczny słoik - Lara Williamson

Świetna książka dla dzieci, która opowiada o trudności zaaklimatyzowania się chłopca w nowej szkole. Z pomocą przychodzi nowa koleżanka, która nie poddaje się i walczy o przyjaźń Maćka.
Jest to mądra książka polecana każdemu dziecku, nie tylko temu, który zmaga się z problemami w nowej szkole.

Królewskie życie królów - Joanna Zagner-Kołat

Propozycja idealna dla miłośników historii. Wydanie komiksowe przedstawia historię Polski od czasów Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Wspaniała propozycja dla dzieci, które lubią uczuć się poprzez zabawę.
Miś Paplak - Pippa Curnick

Fantastyczna książka dla dzieci w wieku przedszkolnym. Historia Misia Paplaka, który jest ogromnym gadułą. Miś wyrusza w podróż, by znaleźć nowych towarzyszy do rozmów. Czy będzie on w stanie porozumieć się z innymi zwierzętami ? Przekonajcie się sami !