W ferworze światecznych przygotowań warto choć na chwilę oderwać się od kupowania prezentów, lepienia pierogów, czy wielkiego sprzątania i znaleźć czas dla siebie. I przede wszystkim dać sobie trochę wytchnienia. Czytelniku! Zaparz kubek herbaty, otul się kocem i zaczytaj się w książkach. My przygotowaliśmy ciekawe propozycje na długie, grudniowe wieczory.


Kolorowych snów - Monika SawickaKsiążka "Kolorowych snów" porusza niezwykle ponure, życiowe tematy związane z chorobą, śmiercią, trudnymi relacjami rodzinnymi czy homoseksualizmem i przemocą. Mimo, iż książka do łatwych nie należy, warto zwrócić na nią uwagę. Jest szczególnie wartościowa. Mówi o tym, jak kruche jest życie i jak jedno zdanie jest w stanie wywołać huragan w naszym życiu.

Ciche dni - Abbie GreavesPo czterdziestu latach małżeństwa Maggie i Frank przechodzą kryzys. Nie rozmawiają ze sobą od sześciu miesięcy. Co jest powodem ich zamknięcia się w sobie? Jaką tajemnicę skrywa mąż, a jaką żona?
"Ciche dni" to książka ukazująca, jak ważna jest rozmowa, a także wzajemne wsparcie w rodzinie. Dzięki temu bliscy są w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu, które pojawiają się na życiowej drodze. Historia jest refleksyjna, ale także intrygująca i dająca do myślenia. Dojrzałe małżeństwo przedstawione w powieści to świetny przykład, że warto walczyć o miłość do końca.

Jak Winston uratował Święta - Alex T. SmithPropozycja zarówno dla dzieci w każdym wieku, jak i dla dorosłych. Historia małej myszki, która za wszelką cenę pragnie dostarczyć list Mikołajowi. Książka jest pięknie ilustrowana. Rozdziały są krótkie i podzielone na poszczególne dni grudnia. Ta książka to oryginalny kalendarz adwentowy w postaci opowiadań. Ponadto, jest ona urozmaicona różnymi propozycjami dekoracji do wykonania z dziećmi.

Daisy Jones & The Six - Taylor Jenkins ReidCiekawa propozycja dla fanów rockowych brzmień. Autorka przenosi czytelników do klimatycznych lat 70 XX wieku. Gwarantujemy niesamowity powrót do przeszłości.
Polecamy również inne książki autorki: "Siedmiu mężów Evelyn Hugo", czy "Na zawsze, ale z przerwą".

Córka - Michelle FrancesKolejny zaskakujący i świetny thriller autorki "Ta dziewczyna" i "Ta druga".
"Córka" to powieść o matczynej miłości do jedynej córki oraz o poświęceniu. Ponadto, cała historia została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Na pewno godna uwagi! Polecamy!

Kolacja z Tiffanym - Agnieszka Lingas-ŁoniewskaLekka i przyjemna komedia romantyczna w sam raz na grudniowy wieczór.
Natalia Lisek rozpoczyna nową pracę w firmie Macieja Granickiego. Co połączy szefa z podwładną? Sekret? Miłość?
A w tle tajemnicze zniknięcia drogocennych klejnotów. Polecamy!

Chłopiec z lasu - Harlan CobenW roku 2020 na polskim rynku wydawniczym ukazały się dwie powieści autora. Najnowsza "Chłopiec z lasu" przenosi czytelnika do roku 1986, w którym zostało odnalezione dziecko.
W książkach Harlana Cobena nie brakuje zagadek, tajemnic, czy sensacji. Miło spędzony czas z dreszczykiem gwarantowany!

Złodziejki Świąt - Hanna Cygler"Złodziejki Świąt" to refleksyjna powieść obyczajowa o zwariowanych pisarkach. Mimo, iż każda z nich na swój sposób jest nieobliczalna, wszystkie zmagają się w swoim życiu z problemami. Książka opowiada o losach trzech kobiet: pisarce Marii Teresie, która w wieku 40 lat dowiaduje się, że będzie miała brata; pisarce Elwirze, autorce kryminałów, której grono fanów ciągle się zmniejsza po "przygodzie z kotem" oraz o młodej pracownicy wydawnictwa Jagnie, która poszukuje wielkiej miłości. Bohaterki książki mimo, iż szalone odzwierciedlają każdego z nas. Każdy zmaga się z problemami, czy to większymi, czy mniejszymi. Ale nadchodzi taki moment, że wszystko zaczyna się pomału układać. Autorka pozytywnie patrzy w przyszłość i wierzy, że wszystko bedzie dobrze!
Tego nam potrzeba na ten przedświąteczny czas!