Wakacje trwają w pełni. Jedni czytelnicy już dawno zapomnieli, co to wakacyjny wypoczynek, inni zaś czas urlopu zostawiają na ostatnią chwilę. Dla czytelników, którzy dopiero będę się relaksować przedstawiamy książki, z którymi warto zapoznać się tego lata. 

Seria Owoc granatu - Maria Paszyńska

Dziewczęta wygnane Tom 1

Kraina snów Tom 2

Świat w płomieniach Tom 3

Powroty Tom 4

Piękna i wzruszająca, ale zarazem trudna historia dwóch bliźniaczek - Elżbiety i Stefanii rozpoczynają się na Kresach latem 1939 roku.

Powieść o walce, stratach, miłościach, namiętnościach, trudnych więzach rodzinnych oraz pragnieniu szczęścia.

 

Seria Najlepszy powód, by żyć - Augusta Docher

Najlepszy powód, by żyć Tom 1

Wiele powodów, by wrócić Tom 2

Miłosna historia dwójki młodych bohaterów - Dominiki i Marcela.

Pomimo, iż na swoich życiowych drogach spotykają oni ogromne trudności, siła ich miłości jest w stanie zawsze wszystko przezwyciężyć.


Bułgaria. Złoto i rakija - Magdalena Genow

Polecana nie tylko osobom wybierającym się na wczasy do Bułgarii, ale także czytelnikom lubiącym podróże, jak i tym którzy pragną poznać historię oraz ciekawostki tego kraju.

Reportaż napisany z lekkością, zawierający wiele konkretnych i praktycznych ciekawostek oraz informacji.


Laponia. Wszystkie imiona śniegu - Marta Biernat, Adam Biernat

Pozycja dla osób nielubiących upałów, którzy chcieliby zaznać nieco ochłodzenia. Jest to baśniowa opowieść o wierzeniach
i kulturze regionu położonego w północnej Europie.


Miłość dla dorosłych - Anna Ekberg

Książka, która intryguje, a zarazem zaskakuje. Zwroty akcji pochłoną niejednego pasjonata powieści kryminalnych.Cisza białego miasta - Eva Garcia Saenz de Urturi

Pozycja obowiazkowa dla fanów thrillerów i kryminałów. Autorka to jedna z najbardziej popularnych hiszpańskich pisarek. Powieść wciągnie nie jednego czytelnika od pierwszych stron, ale także przeniesie w podróż po barwnych i urokliwych ulicach miasta Victoria.