Nasza wspaniała, piękna, ciepła i słoneczna jesień powoli dobiega końca. By nie stracić pogody ducha i nie dać się jesiennej chandrze, my zachęcamy do czytania. Bo najlepszy czas to ten spędzony w towarzystwie książki. A oto książki polecane na długie jesienne wieczory:DZIEWIĘCIORO NIEZNAJOMYCH - LIANE MORIARTY

Tranquillum House - idealne miejsce nie tylko, by odpocząć, zregenerować siły, lecz także odmienić siebie i dokonać zmian w swoim życiu. Do tego miejsca na kilkudniowy turnus trafia dziewięć osób. Czy będą w stanie odnaleźć swoje ja? Czy ich przeszłość w jakiś sposób wpłynie na ich przyszłość?


O PSIE, KTÓRY URATOWAŁ ŚWIĘTA - W. BRUCE CAMERON

Powieści z czworonogami są pełne ciepła i uroku, że ciężko się od nich oderwać. A ponadto, dają ogromne uczucie ciepła na sercu.
Rodzina Gossów przechodzi trudne chwile. Każdy z domowników boryka się z jakimś problemem. Czy pojawienie się szczeniaczka Ruby coś zmieni w życiu tej rodziny? Czy piesek będzie filarem scalającym całą rodzinę?
Bardzo przyjemna i pełna optymizmu lektura, która uprzyjemni wolny czas. Czyta się i szybko i miło. Polecamy nie tylko w okresie świątecznym.


WŁOSKI NAUCZYCIEL - TOM RACHMAN

Ojcem Pincha jest egocentryczny malarski artysta Bear Bavinsky. Pinch stara się przez wszystkie lata swojego życia pozyskać uwagę ojca i jego akceptację. Sam pragnie wiele osiągnąć i być świetnym artystą jak jego tata, lecz bezskutecznie. Czy dorastając w cieniu wielkiego Bavinskiego, Pinch będzie umiał odnaleźć się w artystycznym świecie? Jak decyzje i opinie ojca wpłyną na życie Pincha?


SEKRET PERFUM - FIONA MCINTOSH

Francja rok 1914. Rodzina Fleurette od lat prowadzi perfumiarskie imperium na południu kraju. Jej małżeństwo z Amerym zostaje zaaranżowane, by połączyć dwie potężne rodziny. Jednakże wybucha I wojna światowa i Amery wraz z braćmi Fleurette wyruszają na front. Tymczasem z wojny wraca poszkodowany szwagier kobiety. Pragnie on ustrzec Fleurette przed małżeństwem. Tym samym na jaw wychodzą tajemnice obu rodzin.


DOM NA RIWIERZE - NATASHA LESTER

Remy dziedziczy dom na Riwierze. Jednak historia jego pochodzenia oraz jej korzeni jest owiana wielką tajemnicą. Kobieta małymi krokami odkrywa swoją przeszłość, która ma swój początek w trakcie niemieckiej okupacji. Co odkryje Remy? Czy po tragedii, która ją spotkała będzie chciała zmierzyć się z prawdą o jej przodkach?

"Dom na Riwierze" to doskonała lektura, pełna tajemnic, historii, trudnych wyborów i prób radzenia sobie w niełatwych czasach. A splecione losy dwóch bohaterek to świetne połączenie. Wiele emocji w trakcie czytania gwarantowanych!


ZIMOWA MIŁOŚĆ - ELŻBIETA RODZEŃ

Wydawałoby się, że powieść "Zimowa miłość" to prosta, nieskomplikowana historia o miłości.
A jednak nie...
Dlaczego?
Bo jest w tej miłości dużo bólu, zmagania się z chorobą, stratą i wszelkim cierpieniem, które ta miłość, jak i życie może przynieść. Jednakże, po wszelkich życiowych trudnościach jest cień nadziei na to, że będzie lepiej. Autorka tworzy pisane przez życie książki, dlatego czyta się je z dużym zainteresowaniem, jak i przyjemnością.


POD SKÓRĄ - LIZ NUGENT

Delia O'Flaherty dzieciństwo spędziła na małej, irlandzkiej wyspie. Była faworyzowana przez ojca, natomiast jej relacje z matką były dość oziębłe. Kiedy w jej rodzinie dochodzi do tragedii, tylko Delia wychodzi z niej cało. Jak wydarzenia z dzieciństwa i miejsce jej wychowania wpłynęło na dorosłe życie dziewczyny?

Autorka wykreowała silną, dość psychopatyczną bohaterkę. A sama powieść - mroczna i duszna, czyli idealna na jesienne wieczory. "Pod skórą" to dobra historia o relacjach rodzinnych, rodzinnym dramacie, jak i mierzeniem się z życiowym losem.


ZŁODZIEJ LIŚCI - ALICE HEMMING

Fantastyczna historia dla maluchów, która pozwoli zrozumieć zmianę pór roku. To nie tylko ciekawa i barwnie zilustrowana książka dla dzieci, ale także posiadająca cel edukacyjny. Polecamy!


POSZUKIWANY! TAJEMNICZY ZŁODZIEJ KSIĄŻEK - EMILY MACKENZIE

Rewelacyjna książka przygodowa o króliku Rafciu, który kocha czytać książki, lecz dokonuje ich kradzieży. Kto przyłapie Rafcia na kradzieży książek? Jak wyjaśni się cąła sytuacja? Koniecznie przeczytajcie!Kto jeszcze ma urlop przed sobą i chce go spędzić z książką, albo nadrobić książkowe zaległości, my śpieszymy z pomocą w wyborze odpowiedniej lektury na ten czas.DROGA DO RAJU - PAULLINA SIMONS

Wakacyjna podróż autem przez Amerykę? Takie doświadczenia zapewni powieść "Droga do raju".

Shelby i Gina dawne przyjaciółki, po skończeniu szkoły wyruszają w podróż mustangiem przez Stany Zjednoczone. Shelby pragnie odnaleźć matkę, a Gina jedzie w odwiedziny do chłopaka. Na drodze dziewczyn pojawia się Candy 17-latka z przeszłością. Od tej pory podróż będzie bardzo długa i skomplikowana...

"Droga do raju" to książka o przyjaźni, wolności i życiowych trudnościach, a także próbie odnalezienia siebie. To historia z typowym amerykańskim klimatem lat 80, który został przedstawiony w świetny sposób.

Czy droga Candy, Shelby i Giny okaże się drogą do raju? Mimo ciepłej i pozytywnej okładki, sama historia dziewczyn nie jest optymistyczna ani przyjemna. Można, by rzec, że powieść jest mroczna, niebezpieczna, a nawet przykra.BLISKO, CORAZ BLIŻEJ - DANUTA AWOLUSI

Ta książka czyta się sama...jeszcze jeden rozdział..jeszcze jeden.
To ważna książka w polskiej literaturze.
Kobiece problemy przedstawione w rewelacyjny sposób.

Autorka na ogół tworzy proste, życiowe i obyczajowe historie z tłem psychologicznym. Również tak samo jest w przypadku powieści "Blisko, coraz bliżej". To opowieść, z której emanuje dużo kobiecości, pożądania. Jest w niej także mowa o poznawaniu własnego ciała i przyjemnościach. W dodatku cała historia przedstawiona z punktu widzenia kilku kobiet.

Takich książek na polskim rynku potrzeba!POPROŚ JESZCZE RAZ - MARY BETH KEANE

Dwie rodziny, dwóch policjantów, jedna tragedia.

Rodziny Kate i Petera mieszkają po sąsiedzku. Kiedy jednego wieczoru dochodzi do dramatycznego wydarzenia, życie obu rodzin mocno się rozsypie. Czy młodzieńcza miłość dwóch nastolatków będzie silniejsza niż wydarzenia z przeszłości?

To powieść o młodzieńczej miłości, chorobie psychicznej, życiowych nieszczęściach. Ponadto, to historia inna niż wszystkie - nie ma w niej szczęścia, nadziei na lepsze jutro. Pojawia się za to walka z bólem, nieszczęściem. Bohaterowie próbują jakoś poukładać własne życie, lecz w tyle głowy przeszłość na zawsze zostawiła swój ślad.SPACERUJĄCY Z KSIĄŻKAMI - CARSTEN HENN

"Mówi się, że książki same znajdują czytelników - czasem jednak potrzebują kogoś, kto wskaże im drogę"

Tę książkę powinien przeczytać każdy książkoholik! To powieść o tym, jak książki łączą ludzi.

Carl jest księgarzem i zajmuje się roznoszeniem książek swoim klientom. Pewnego dnia dołącza do niego rezolutna 9-latka Schascha. Dziewczynka mimo początkowego zniechęcenia starszego pana, nie ustępuje i towarzyszy Carlowi w książkowej podróży.

Jest to cudna powieść o niesamowitej przyjaźni dziecka i dorosłego i zacieśnianiu więzów. To typ książki "na jeden dzień", gdyż czyta się przyjemnie i błyskawicznie. A jak się zacznie to ciężko się oderwać!KILKA UPALNYCH NOCY - ANNA SZCZYPCZYŃSKA

Kiedy Natalia rozstaje się z Krzysztofem jej świat rozpada się w drobne kawałki. Brakuje jej wiary w siebie, zapału, czy chęci do poznawania nowych osób. Gdy w życie Natalii wkracza energiczna Gaba następują pewne zmiany.

Autorka napisała emocjonalną historię wartą przeczytania. Skusicie się?ODWET - CLAIRE DOUGLAS

Libby i jej mąż natrafiają na ofertę chwilowej zmiany domów. Ze względu na ciężkie przeżycia, oboje postanawiają skorzystać z oferty. Jednak sielanka nie trwa zbyt długo, gdyż paranoja Libby rośnie z dnia na dzień. Natomiast po powrocie do własnego domu kobieta nie czuje się w nim bezpiecznie. Jakie sekrety skrywa Libby? Z jakimi faktami nie podzieliła się z mężem? Jak wyglądała przeszłosć kobiety?

Zaskakująco dobry thriller psychologiczny. Od pierwszych stron powieść wydaje się intrygująca. A im dalej, tym napięcie rośnie wraz z ciekawością o losy bohaterów.ALFRED WIEWIÓR I TAJEMNICZA WALIZKA - AGNIESZKA STELMASZYK

Alfred Wiewiór z przyjaciółmi Maćkiem Jeżem i Stefanem Dzikiem rozwiązuje zagadki detektywistyczne. To książka, którą dzieci przeczytają z ogromną przyjemnością i na pewno będą do niej wracać!CZY TO SEN? - NATALIA KLEWICZ

Powieść idealna dla starszej młodzieży.
Głowna bohaterka Łucja żyje pomiędzy jawą a snem. Nie jest w stanie dokonać podziału, co dzieje się w czasie rzeczywistym, a co w trakcie snu. 
Emocjonująca, mocna, warta zauważenia powieść dla młodzieży. Ponadto, porusza temat depresji wśród nastolatków.BLIZNY - LUCY VAN SMIT

Klimatyczna, nieprzewidywalna i wciągająca powieść o miłości Nell do Lukasa - chłopaka skrywającego pewne tajemnice. Ta książka dla młodzieży, która na pewno na długo zapadnie w pamięć!BĘDZIESZ SERCA BICIEM - MAGDALENA ZARĘBSKA

Kolejna wartościowa książka dla młodzieży o dorastaniu, emocjach, lękach i nastoletnich rozterkach. Niby prosta w swoim odbiorze, lecz poruszająca zwyczajne problemy młodych dorosłych, Polecamy!GDY ZAPADNIE NOC - POLLY FABER

Kiedy my przygotowujemy się do snu...inni przygotowują się do pracy.

"Gdy zapadnie noc" to ciekawa książka, która prezentuje nocne zawody. Książka uświadamia jak ważna jest nocna praca. Ta mądra historia wiele wyjaśni młodym czytelnikom.


Wakacje to nie tylko czas wyjazdów, odpoczynku, przygód, lecz także więcej wolnego czasu. Warto te chwile spędzić
w towarzystwie książek. My polecamy, jakie historie umilą dzieciom wakacyjny relaks.
Kocie opowiastki - Magdalena Szczepańska

Przed Wami kot Batman i jego czwórka rodzeństwa: Gucio, Pela, Łatek i Kicia. Kotki poznają świat, są ciekawi wszystkiego dookoła. A razem tworzą mieszankę wybuchową.
Sympatyczna i pełna ciepła książka!Kaktus dobry pies - Barbara Gawryluk

Kaktus to kundel, który został przygarnięty przez Wojtka i Weronikę ze schroniska. Mimo, iż Kaktus czasami jest niesforny to na pewno jest bardzo przyjacielskim psem. Nie bez powodu mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka.
Cudowna książka o psiej przyjaźni!O Królewnie Żabce i tajemniczym pierścieniu - Joanna Papuzińska

Baśniowa historia Bartka, który pewnej nocy dał schronienie zmarzniętej żabce. Jednak następnego dnia po żabce pozostał tylko pierścień. Bartek wyrusza w podróż, by odnaleźć i szczęście i miłość.O kocie malarzu, krowie biegaczce i prosiaku tancerzu - Paweł Wakuła

Ciepła, zabawna i przyjemna historia o zwierzętach, która mówi, iż każdy z nas jest niezwykły i wyjątkowy.
Idealna propozycja dla młodszych dzieci.Seria Sowie opowieści - Eric-Emmanuel Schmitt
O kotku, który bał się wszystkiego
Wyspa wolności

Autor powieści "Oskar i pani Róża", "Zemsta i przebaczenie", "Dziecko Noego" napisał dwie piękne i mądre historie o odwadze
i wolności. Te historie pozwolą dziecku lepiej zrozumieć pewne życiowe kwestie.Sklep z babciami - Dominika Gałka

To miały być nudne wakacje dla Wojtka. Jednak, gdy pewnego dnia trafia do sklepiku, który prowadzą trzy starsze panie, letni czas nabiera barw. Ciepła i ujmująca, a zarazem cudowna lektura na wakacyjny czas, która ukazuje, że w przyjaźni wiek nie jest ważny.Potkin & Stubbs na tropie upiornego podpalacza - Sophie Green

Lil początkujaca dziennikarka wraz z Nedly postanawiają rozwiązać zagadkę zaginionego chłopaka. W odkryciu prawdy pomaga im detektyw Abe.Miejsca, w których płakałam - Holly Bourne

Poruszająca i wzruszająca powieść dla młodzieży o toksycznych relacjach. Uczuciowa, trudna historia, która wiele uzmysłowi młodym ludziom wkraczającym w dorosłość. Ponadto, skłania do refleksji i przemyśleń.Nieśmiertelne - Karen Millwood Hargrave

Autorka stworzyła powieść dla młodzieży inspirowaną historią Drakuli. Mroczna, z ciekawym klimatem książka, która na pewno zmrozi krew w żyłach młodych ludzi.Splash - Charli Howard

Niezwykle lekka i przyjemna powieść na lato o dojrzewaniu, przyjaźni, marzeniach i samoakceptacji.C U D O W N Y C H  W A K A C J I  !