Nasza wspaniała, piękna, ciepła i słoneczna jesień powoli dobiega końca. By nie stracić pogody ducha i nie dać się jesiennej chandrze, my zachęcamy do czytania. Bo najlepszy czas to ten spędzony w towarzystwie książki. A oto książki polecane na długie jesienne wieczory:DZIEWIĘCIORO NIEZNAJOMYCH - LIANE MORIARTY

Tranquillum House - idealne miejsce nie tylko, by odpocząć, zregenerować siły, lecz także odmienić siebie i dokonać zmian w swoim życiu. Do tego miejsca na kilkudniowy turnus trafia dziewięć osób. Czy będą w stanie odnaleźć swoje ja? Czy ich przeszłość w jakiś sposób wpłynie na ich przyszłość?


O PSIE, KTÓRY URATOWAŁ ŚWIĘTA - W. BRUCE CAMERON

Powieści z czworonogami są pełne ciepła i uroku, że ciężko się od nich oderwać. A ponadto, dają ogromne uczucie ciepła na sercu.
Rodzina Gossów przechodzi trudne chwile. Każdy z domowników boryka się z jakimś problemem. Czy pojawienie się szczeniaczka Ruby coś zmieni w życiu tej rodziny? Czy piesek będzie filarem scalającym całą rodzinę?
Bardzo przyjemna i pełna optymizmu lektura, która uprzyjemni wolny czas. Czyta się i szybko i miło. Polecamy nie tylko w okresie świątecznym.


WŁOSKI NAUCZYCIEL - TOM RACHMAN

Ojcem Pincha jest egocentryczny malarski artysta Bear Bavinsky. Pinch stara się przez wszystkie lata swojego życia pozyskać uwagę ojca i jego akceptację. Sam pragnie wiele osiągnąć i być świetnym artystą jak jego tata, lecz bezskutecznie. Czy dorastając w cieniu wielkiego Bavinskiego, Pinch będzie umiał odnaleźć się w artystycznym świecie? Jak decyzje i opinie ojca wpłyną na życie Pincha?


SEKRET PERFUM - FIONA MCINTOSH

Francja rok 1914. Rodzina Fleurette od lat prowadzi perfumiarskie imperium na południu kraju. Jej małżeństwo z Amerym zostaje zaaranżowane, by połączyć dwie potężne rodziny. Jednakże wybucha I wojna światowa i Amery wraz z braćmi Fleurette wyruszają na front. Tymczasem z wojny wraca poszkodowany szwagier kobiety. Pragnie on ustrzec Fleurette przed małżeństwem. Tym samym na jaw wychodzą tajemnice obu rodzin.


DOM NA RIWIERZE - NATASHA LESTER

Remy dziedziczy dom na Riwierze. Jednak historia jego pochodzenia oraz jej korzeni jest owiana wielką tajemnicą. Kobieta małymi krokami odkrywa swoją przeszłość, która ma swój początek w trakcie niemieckiej okupacji. Co odkryje Remy? Czy po tragedii, która ją spotkała będzie chciała zmierzyć się z prawdą o jej przodkach?

"Dom na Riwierze" to doskonała lektura, pełna tajemnic, historii, trudnych wyborów i prób radzenia sobie w niełatwych czasach. A splecione losy dwóch bohaterek to świetne połączenie. Wiele emocji w trakcie czytania gwarantowanych!


ZIMOWA MIŁOŚĆ - ELŻBIETA RODZEŃ

Wydawałoby się, że powieść "Zimowa miłość" to prosta, nieskomplikowana historia o miłości.
A jednak nie...
Dlaczego?
Bo jest w tej miłości dużo bólu, zmagania się z chorobą, stratą i wszelkim cierpieniem, które ta miłość, jak i życie może przynieść. Jednakże, po wszelkich życiowych trudnościach jest cień nadziei na to, że będzie lepiej. Autorka tworzy pisane przez życie książki, dlatego czyta się je z dużym zainteresowaniem, jak i przyjemnością.


POD SKÓRĄ - LIZ NUGENT

Delia O'Flaherty dzieciństwo spędziła na małej, irlandzkiej wyspie. Była faworyzowana przez ojca, natomiast jej relacje z matką były dość oziębłe. Kiedy w jej rodzinie dochodzi do tragedii, tylko Delia wychodzi z niej cało. Jak wydarzenia z dzieciństwa i miejsce jej wychowania wpłynęło na dorosłe życie dziewczyny?

Autorka wykreowała silną, dość psychopatyczną bohaterkę. A sama powieść - mroczna i duszna, czyli idealna na jesienne wieczory. "Pod skórą" to dobra historia o relacjach rodzinnych, rodzinnym dramacie, jak i mierzeniem się z życiowym losem.


ZŁODZIEJ LIŚCI - ALICE HEMMING

Fantastyczna historia dla maluchów, która pozwoli zrozumieć zmianę pór roku. To nie tylko ciekawa i barwnie zilustrowana książka dla dzieci, ale także posiadająca cel edukacyjny. Polecamy!


POSZUKIWANY! TAJEMNICZY ZŁODZIEJ KSIĄŻEK - EMILY MACKENZIE

Rewelacyjna książka przygodowa o króliku Rafciu, który kocha czytać książki, lecz dokonuje ich kradzieży. Kto przyłapie Rafcia na kradzieży książek? Jak wyjaśni się cąła sytuacja? Koniecznie przeczytajcie!