Zapraszamy na nasze konto na Facebooku!


Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze


ŻADEN KONIEC - ZOŚKA PAPUŻANKA

Zośka Papużanka napisała historię o rodzinie, która zbliża ją do końca - do odejścia, do śmierci.

"Żaden koniec" przedstawia historię pewnej rodziny, kilku jej pokoleń. Jej członkowie próbują zebrać rodzinne losy w jedną całość. Jest to powieść o więzach rodzinnych nie zawsze tych łatwych, a także jej dysfunkcjach.

Poetycka, prawdziwa, życiowa. Niby niepozorna, a jakże wspaniała.ŻYCIE VIOLETTE - VALERIE PERRIN

"Ludzi nigdy nie spotyka się przez przypadek. Pisane im było, żeby drogi ich przecięły się z jakiegoś powodu"

Tytułowa Violette sprawuje opiekę nad cmentarzem - dogląda grobów, dba o kwiaty, rozmawia z odwiedzającymi. Sama dzięki temu miejscu znalazła sens w życiu, które dotychczas jej nie oszczędzało. Ta powieść jest jak kartki skrywane na dnie starej szuflady. Gdy zaczynamy je wyciągać, poznawać to otwiera się przed nami pewien obraz tekstu. Tak też jest z tą powieścią - im bardziej się w niej zatracamy, więcej sekretów poznajemy.

"Gdyby za każdym razem, kiedy o Tobie myślę wyrastał kwiat, ziemia byłaby jednym wielkim ogrodem"


SZEŚĆ POWODÓW, BY UMRZEĆ - MARTA ZABOROWSKA

Co się stało z Miriam?
Pół roku wcześniej kobieta wychodzi z domu i do niego nie wraca. Dzieje się to w rocznicę jej ślubu. Czy mąż jest zamieszany w zniknięcie Miriam?

W opuszczonej fabryce dochodzi do odkrycia spalonych zwłok kobiety. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie jest zaginiona Miriam. Mąż potwierdza jej tożsamość, lecz siostra bezwględnie zaprzecza. Co przytrafiło sie Miriam? Czy kobieta naprawdę nie żyje? A jeśli żyje to gdzie się ukrywa? Co skrywa idealne życie kobiety?

Autorka napisała książkę z dobrą i wciągającą fabułą. To mroczna, zagadkowa historia z mnóstwem tajemnic i duszną atmosferą.


SĄSIEDNIE KOLORY - JAKUB MAŁECKI

"Sąsiednie kolory" to wielowątkowa powieść łącząca ze sobą losy kilku bohaterów, która opowiada o utraconej miłości, śmierci przeplatającej się z życiem. Książka została napisana z wrażliwością, w poetycki sposób, a czytelnik może delektować się słowami i odczuwać niezwykłą radość w trakcie czytania.


SERIA MIASTO NIEDŹWIEDZIA - FREDRIK BACKMAN
MIASTO NIEDŹWIEDZIA Tom 1
MY PRZECIWKO WAM Tom 2
ZWYCIĘZCY Tom 3

Małe miasteczko Bjornstad. To właśnie w nim panuje wielka fascynacja hokejem. Cała społeczność żyje zbliżającym się finałem drużyny juniorów. Każdy z mieszkańców ma nadzieję na wygraną młodych chłopaków. Jednak pewien skandal wywołuje burzę wśród mieszkańców. Przez to wydarzenie Bjornstad zostaje podzielone. Czy to, co wydarzyło się naprawdę zostanie ukryte czy prawda wyjdzie na jaw?

"Miasto niedźwiedzia" to refleksyjna seria ksiażek skłaniających czytelnika do własnych przemyśleń. Zwłaszcza, że jesteśmy w środku wydarzeń i dobrze wiemy, co wydarzyło się w tej historii. Dopingujemy bohaterom, by stanęli po dobrej stronie, jednak każdy z nich ma swoje racje i swoje zdanie. Ta ksiażka opowiada o relacjach międzyludzkich - zachowaniach, kłamstwach, pozycji, jaką dają pieniądze.


DINTOJRA - SYLWIA CHUTNIK

"Dintojra" jest zbiorem 11 opowiadań, które dotyczą samotności, tęsknoty, rozliczania z przeszłością. Autorka odkrywa tematy dla nas niewygodne, o których mówi się rzadko i na ogół się ich unika.

Dla osób lubiacych książki skłaniające do przemyśleć, jak najbardziej polecamy!


OSTATNIA TAJEMNICA - ANNA ZIOBRO

Sabina - kobieta w podeszłym wieku postanawia przenieść się do hospicjum. Tam oczekuje na wiadomość od wnuczki, której nigdy nie poznała. Czy starsza kobieta otrzyma upragniony list? Czy tajemnice z przeszłosci mocno wpłyną na decyzje bohaterów? Jaką rolę w życiu Sabiny odegrają taksówkarz Artur i jego żona wolontariuszka Eliza?

"Ostatnia tajemnica" to ciekawa lektura, z tajemnicami w relacjach rodzinnych. Historia, którą stworzyła autorka ma swoje emocje, które wpływają na postrzeganie całej powieści. Anna Ziobro umieściła w tej ksiażce wątki związane ze stratą, samotnością, starością i rozliczeniem z przeszłością. W piękny i przejmujacy sposób została przedstawiona relacja z życia Sabiny.


ROBAKI W ŚCIANIE - HANNA S. BIAŁYS

W Bydgoszczy grasuje morderca. Zwłoki pierwszej ofiary odnajduje cierpiąca na schizofrenię kobieta. Okazuje się, że samo morderstwo to nie wszystko. Zabójca podpisuje denata i naprowadza policję na trop. Jednak martwych osób jest więcej. Kogo chce dopaść sprawca? Może to zemsta za czyjąś śmierć? W jaki sposób komisarz Bondys rozwiąże tę sprawę? I jaką rolę w morderstwach odgrywają liczby?


SEKRETNE ŻYCIE DRZEW / SEKRETNE ŻYCIE PSZCZÓŁ / SEKRETNE ŻYCIE PTAKÓW
MOIRA BUTTERFIELD

Wspaniała i pełna ciekawostek popularnonaukowa seria dla dzieci w każdym wieku. Sekrety drzew, ptaków i pszczół jakie odkryją czytelnicy będą niesamowitą zabawą, ale też interesującą nauką. Młodzi odkrywcy będą na pewno zachwyceni tą serią!IGNAŚ. OPOWIEŚCI PATRIOTYCZNE - WIOLETTA PIASECKA

Cudowna historia o Ignacym Janie Paderewskim, który walczył o niepodległą Polskę. Ta książka jest skarbnicą wiedzy o tej niezwykłej historycznej postaci, ale także o historii Polski, której wiele lat nie było na mapie. Autorka w prosty sposób przekazuje i tłumaczy, jak kiedyś wyglądało życie i jak walka głównego bahatera przyczyniła się do powrotu naszego kraju na mapę Europy.SENTYMENTALNY WILK - GEOFFROY DE PENNART

Przyjemna i zabawna książka o dobrym wilku, który okazał się być uczuciowym stworzeniem. W historii możemy spotkać postacie z innych dobrze nam znanych bajek. A obraz na ogół złego wilka w tej opowieści jest przedstawiony w pozytywny sposób.ŁAPY DO GÓRY - CATHARINA VALCKX

Tata Billy'ego to znany gangster. Stawia on syna przed trudnym zadaniem. Jednak Billy zamiast być strasznym, jest miły i zyskuje dzięki temu sympatię w oczach innych zwierząt.

Książka ta jest naprawdę godna uwagi - z ciekawą historią, jak i dobrym humorem.NIE BÓJ SIĘ MNIE - RAAHAT KADUJI

Cudna książka o przyjaźni, zawieraniu nowych znajomości i oswajaniu przed tym, co nowe i nieznane. Ta historia walczy ze stereotypami i blokadą przed odkrywaniem czegoś nowego. Historia nietoperza jest urocza, ciepła i daje dużo radości cztelnikom.WIELKIE MARZENIE MAŁEGO KRECIKA - TOM PERCIVAL

Każdy jest wyjątkowy na swój własny sposób. Czy umiemy coś zrobić, czy nie, musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny, ale każdy z nas jest w czymś dobry. Wystarczy tak jak krecik odkryć w sobie to coś. Niezwykła historia tego małego bohatera uświadomi dzieciom, iż spełnianie marzeń w życiu jest ogromnie ważne!SERIA CZARNY KOT - SYLWIA WINNIK
TYMEK, CZARNY KOT I ZAGADKI PAŁACU MARIANNY Tom 1
TYMEK, CZARNY KOT I ŚPIĄCE LWY HRABIEGO Tom 2

Seria "Czarny kot" to świetna historia, która uczy poprzez zabawę i miłość do czytania. Książki opowiadają o zwykłym chłopcu Tymku i jego świeżo poznanej koleżance. Przygody ich obojga na pewno będą świetną rozrywką po ciężkim dniu w szkole. W fabule nie brakuje emocji i zwrotów akcji, dzięki czemu treść staje się jeszcze bardziej wciągająca.W SZKOLE JEST FAJNIE - ANNA KORYCIŃSKA

Kompendium wiedzy o szkole od A do Z. Ciekawa propozycja dla dzieci, które niebawem rozpoczną naukę w szkole podstawowej. To z tej książki można dowiedzieć się, jak wygląda szkoła, co się w niej robi, co można robić po lekcjach i jak wygląda typowy dzień w szkole. Książkę ubarwiają kolorowe ilustracje, jak i krótkie, treściwe zdania. Kto chętny na nową przygodę? Bo w szkole jest fajnie!
Grupa "Orzełki" przyszła do biblioteki na lekcję biblioteczną - zasady oddawania książeczek po przeczytaniu (grupa posiada swoją kartę biblioteczną). Sprawdzamy, czy wszystkie dzieci mają już swoje karty (większość dzieci umie samodzielnie czytać) i jakie książeczki wypożyczają. Tworzy się zdrowa rywalizacja między dziećmi, a zarazem powód do przyjścia po inne książki wraz z rodzicami.

IMG_20240319_134727
IMG_20240319_134738
IMG_20240319_134749
IMG_20240319_134838
IMG_20240319_134846
IMG_20240319_134912
IMG_20240319_134959
IMG_20240319_135601
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8