Co warto przeczytać w trakcie wakacji, bądź urlopu? Wybieramy najciekawsze lektury tego lata!FRED, PSI EKOPATROL - BARBARA KOSMOWSKA

Pies Fred wie, jak dbać o planetę i środowisko. Jednak starania psiaka nie zawsze są doceniane przez jego właścicieli.
Ta barwna i zabawna historia spodoba się młodszym, jak i starszym czytelnikom.
DZIEWCZYNKA Z WIDOW HILLS - MEGAN MIRANDA

Arden Maynor jako 6-latka miała problemy z lunatykowaniem. Pewnej nocy dziewczynka wychodzi w nocy z domu. Na nieszczęście zastaje porwana przez szalejącą burzę i w konsekwencji szukano jej przez kilka dni. Po 20 latach pamięć o tamtych wydarzeniach powraca, a przeszłość Arden przypomina o sobie w najmniej odpowiednim momencie.

Książka ma cechy thrillera idealnego: tajemniczy nastrój, mroczny klimat, zagadka do rozwiązania, ślepe tropy oraz bohaterka, której miesza się w głowie. W dodatku świetne zakończenie sprawia, że przez plecy przechodzą ciarki. Fani takich historii na pewno się nie zawiodą. Książka warta uwagi, szczególnie tego lata!SZADŹ - IGOR BREJDYGANT

Komisarz Agnieszka Polkowska próbuje rozwiązać sprawę okrutnego zabójstwa młodej dziewczyny. Jak się okazuje to sprawa seryjnego mordercy, który zabił jeszcze dwie kobiety w podobnych okolicznościach.

"Szadź" to mocno intrygujący kryminał z wyrazistymi i błyskotliwymi bohaterami. Książka na pewno umili niejeden wakacyjny wyjazd!PLAC LEŃSKIEGO - DANIEL WYSZOGRODZKI

"Plac Leńskiego" to niebanalna i nieszablonowa książka na lato. To historia Danka - chłopca, który jest wychowywany przez dziadków. "Plac Leńskiego" to warszawski peerelowski świat widziany jego oczami.

Ta książka to lektura nieco wymagająca. To także historia, którą się dawkuje, odkrywa i poznaje fakty dotychczas nam nieznane. "Plac Leńskiego" to również bardzo cenna lekcja historii i podróż przez Warszawę powojennej Polski. Powieść jest momentami zabawna, lecz przede wszystkim nostalgiczna, sentymentalna i pełna wspomnień o czasach, które już dawno minęły.
WSZYSTKO, CO BRZYDKIE I CUDOWNE - BRYN GREENWOOD

"Wszystko, co brzydkie i cudowne" to kontrowersyjna, lecz równie piękna historia o zakazanej miłości.

Wavy pochodzi z patologicznej rodziny. Jej rodzice nadużywaja alkoholu i narkotyków, więc dziewczynka jest zdana tylko na siebie. Wavy przechodzi bardzo szybki kurs dorastania, a ponadto musi zająć się młodszym bratem. Dziewczynka jest wycofana, brakuje jej rodzinnego ciepła i zainteresowania. Oparcie i troskę daje jej znajomy ojca - Kellen.

To książka bolesna, smutna, przejmująca, refleksyjna, lecz także... cudowna. Wywołuje mnóstwo emocji i na długo zapada w pamięć!O KAZIKU I MISIU SŁONIKU - KATARZYNA PRUSZKOWSKA

Kazik uwielbia szukać skarbów. Pewnego razu znajduje walizkę ze starymi przedmiotami, a w niej leży miś Słonik. Jednak miś tęskni za swoim przyjacielem Zbysiem. Kazik i Słonik postanawiają wspólnymi siłami odnazeźć przyjaciela misia.

Ciepła i urocza historia o przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia.
BAD BOYS BRING HEAVEN - C. S. RILEY

"Dawno temu anioł i diabeł zakochali się w sobie"

Polska powieść w amerykańskim stylu? Taka właśnie jest ksiażka "Bad boys bring heaven"!

Książka jest bardzo udanym debiutem literackim młodej polskiej pisarki. Autorka stworzyła ciekawą, emocjonującą i klimatyczną historię rodem z amerykańskich filmów. To świetna powieść na wakacyjny urlop. Emocje, mądrości, refleksje, miłość, przyjaźń - tego nie zabraknie w tej książce!
KUSZĄCA POMYŁKA - VI KEELAND

Rachel pewnego wieczoru postanawia nawtykać przypadkowemu mężczyźnie, co myśli na temat kłamstw wobec jej przyjaciółki. Następnego dnia okazuje się, że to ...pomyłka. A facet, któremu dała popalić Rachel jest ... jej przełożonym.

Zabawna, seksowna, wyrazista powieść, która na pewno rozgrzeje ponury wakacyjny dzień!