Czas ferii zimowych coraz bliżej. Warto zorganizować sobie ten czas i wykorzystać go w dobry sposób. My zachęcamy do odwiedzin naszych bibliotek i wybrania odpowiedniej lektury dla siebie.

Oto książki, które polecamy i które mogłyby się spodobać młodym czytelnikom.NIEDŹWIADEK I PTASZEK - JARVIS

Cudownie ciepła i piękna historia prawdziwej przyjaźni Niedźwiadka i Ptaszka. Zawiera w sobie bardzo wartościowe treści - przyjaźń, wsparcie, empatię, życzliwość. Z dużą prostotą książka kształtuje i pozwala zrozumieć pozytywne wartości. Warta tego, by do niej wracać!


BYĆ JAK KAPIBARA - MICHELA FABBRI

"Być jak kapibara" to książka do której uśmiecha się i duży i mały czytelnik. To historia optymistyczna i pozytywna, która przyniesie uczucie ciepła na sercu, jak i uśmiech na twarzy. Wspaniała lektura na zimowy czas.


KODI - JARED CULLUM

"Kodi" to komiks dla dzieci, który został pięknie zilustrowany i wydany. Jest to opowieść o przyjaźni dziewczynki Katii i niedźwiedzia, która chwyci za serduszka małych i dużych. W tej powieści graficznej ujęte są takie tematy jak: bliskość, odmienność, przyjaźń czy strata. Wiele emocji pozostanie w czytelniku na długo!


SZCZĘŚLIWY PŁASZCZ KOZIOŁKA - TOM PERCIVAL

Wspaniała książka o przygodach Koziołka, który pomagał przyjaciołom, a gdy sam potrzebował pomocy inni nie okazali się pomocni i nie wyciągnęli do Koziołka pomocnej dłoni. To rewelacyjna historia o niesieniu pomocy innym i cudownej przyjaźni.


GDYBY NA ŚWIECIE BYŁO 100 LUDZI - JACKIE MCCANN

Świetna książka, która wprowadzi odbiorców do tematu związanego ze zrozumieniem życia na świecie - jej ludności, statystyk, potrzeb ludzkich. Dotyka również problemów, które dotyczą ludności na naszej planecie. To także zbiór ciekawostek o świecie i jego mieszkańcach. Polecamy zwłaszcza czytelnikom "głodnym wiedzy".


CYKL MAJA I EKIPA BADACZY - AGNIESZKA KRAWCZYK
Maja i tajemnicza szuflada Tom 1
Maja i gabinet duchów Tom 2

Agnieszka Krawczyk poczytna autorka literatury kobiecej tym razem napisała ksiażki dla młodych czytelników.

10-letnia Maja wyjeżdża na wakacje do babci, u której bardzo lubi spędzać czas. W dawnym pokoju mamy Maja odkrywa sekrety skrywane przez tajemniczą szufladę. Jakie zagadki będzie musiała rozwiązać Maja? I jakie przygody na nią czekają?


CYKL JAGODA - WIOLA MICHOŃSKA
Jagoda i tajemnica zaginionych mioteł Tom 1

Jagoda i tajemnica zaginionego naszyjnika Tom 2
Jagoda i tajemnica zaginionego przepisu Tom 3

Tytułowa Jagoda to uczennica pierwszej klasy. Dziewczynka w pierwszym tomie przygód musi zmierzyć się z ginącymi miotłami z kantorka woźnego.

Ta treściwa i krótka historia o rezolutnej Jagodzie sprawi, że czytanie nabierze sensu, jak i da dużo przyjemności. Na dzieci czekają trzy tomy historii przygód Jagody.


OD MIKMAKA DO ZAZULI - MICHAŁ RUSINEK

Oto zbiór regionalizmów, które występują w poszczególnych częściach Polski. Z tej ksiażki można dowiedzieć się czym jest zrywka, siąpawica, koćmuga, klafciarz itd. Dobra zabawa językowa przy czytaniu tej książki jest gwarantowana. Całość ubarwi piękna kreska Joanny Rusinek.


NIMONA - N. D. STEVENSON

"Nimona" to komiks dla młodzieży z motywami science fiction, średniowiecza, smoków, rycerzy oraz współczesnej technologii. Historia ta napisana jest z humorem i w niebanalnym klimacie. A w swojej opowieści porusza kwestie inności, odmienności, samoakceptacji, przyjaźni czy miłości.


CYKL BANDA WEŁNIAKÓW - NATHAN LUFF
Banda wełniaków Tom 1
Byczy i wściekły Tom 2
Szczwany lis Tom 3
Co prosię? Tom 4

Sympatyczna i zabawna seria o zwierzętach dla młodych czytelników. Pobudzi wyobraźnię, zapewni rozrywkę i da dzieciom dużo zabawy w trakcie czytania. Ta seria zagwarantuje wspaniałą zabawę dla dzieci i także dla ich rodziców.